1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

iPhone hacker'ı şaşkın!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  iPhone zararlısı yazdı hayatı değişti.

  iPhone solucanını yazan hacker bir yandan iş teklifi alıyor, diğer yandan ise ölüm tehdidi!

  Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir iPhone zararlısının yazarı Ashley Towns 21 yaşında. Avustralya'da Wollongong'da yaşayan genç hacker, yerel medyaya hem iş teklifleri aldığını, hem de ölüm tehditleriyle karşılaştığını aktardı.

  Towns'un yazdığı zararlı yazılım, JailBreak uygulanmış iPhone'ların duvar kağıdı olarak 80'lerin pop yıldızı Rick Astley'in fotoğrafını koyuyor. Jailbreak Apple'ın onaylamadığı yazılımların kurulmasına olanak tanıyor, Towns da bundan faydalanmış. Towns'un saldırısından etkilenenler de neyse ki sadece Avustralya'nın Optus ağına bağlı olanlarla sınırlı kaldı.

  Ölüm tehditleri nereden geliyor?

  Towns yaptığı deneyin kontrolünden çıktığını ve işlerin bu kadar büyümesini kesinlikle beklemediğini, yasal sonuçlarını hiç düşünmediğini belirtiyor. Ancal yasal problemler en son sorun. Birileri Towns'un cep telefonu numarasını bulmuş ve internette yayınlamış. Ölüm tehditleri alan Towns, iPhone uygulamaları geliştiricilerinden iş teklifi de almış.

  Towns'un kodunu inceleyen Sophos'tan kıdemli güvenlik danışmanı Graham Cluley, programda pek çok hata bularak işin ahlaki kısmı bir yana, Towns'un aslında pek de iyi bir zararlı yazılımcısı olmadığını belirtti. Towns'un yakın çevresine göre zararlı yazılımı kendi telefonuna da bulaştırmış. Bununla birlikte çıkar amaçlı bir suç işlemediğinin ve hapsi hak etmediğinin de altını çizdi.