Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Geçtiğimiz gün içerisinde tanıtılan Aplle’ın yeni akıllı telefonu iPhone 5 yeni özellikleriyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunulmaya hazırlanıyor.

21 Eylül günü öncelikle Amerika olmak üzere dokuz ülkede satışa çıkacak olan iPhone 5’i alacak kullanıcıları yeni bir sürpriz bekliyor. Yeni iPhone 5 nano-SIM kart yuvasıyla kullanıcılar ile buluşacak. Bunun anlamı birçoğumuzun elinde bulunan normal SIM ve micro-SIM kartlar iPhone 5 ile çalışmayacak.

Amerika ve ilk satışa çıkacak diğer ülkelerde nano-SIM ile ilgili çalışmalar başlamış durumda. Daha önceki haberlerimizde İngiltere ve Almanya’daki bazı operatörlerin nano-SIM kart stoku yaptığını bildirmiştik. Yeni SIM kart ufak yapıda olmasına rağmen GSM, HSPA ve LTE ağlarında çalışması için dizayn edilmiş. Bu yeni yapı Türk kullanıcılarını da çelişkiye düşürmüş durumda.

Eğer yeni iPhone’u yurt dışından almayı düşünüyorsanız Türkiye’de nano-SIM sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Türk operatörler arasında nano-SIM kullanan bir firma hali hazırda bulunmuyor fakat önümüzdeki günlerde nano-SIM’e tüm operatörlerin destek vermesi bekleniyor.

Evet Beyler İphone5 cıktı yurt dışından hemen getittireyim demeden önce bunu operatörünüze danışın yoksa mağdur kalmayın :muck:

Takımı
Galatasaray
telefonu küçültünce simi nereye sokacaklarını şaşırdılar :D
ps. rezillik yahu ben s2 kullanıyorum mesela geçen şarjım bitti çıkardım simi taktım arkadaşın telefona, onunki bitse benimkine takar falan. Şu simi küçültmek çok saçma geliyor bana

Yukarı Alt