1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

iPhone 4G Yüzünden İntihar Etti


 1. LosTKnighT

  LosTKnighT Öğreniyorum

  Kayıt:
  23 Mart 2009
  Mesajlar:
  216
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.
  Şehir:
  єχтяαℓσσв

  Foxconn'da çalışan bir adam iPhone 4G prototipini kaybedince hayatı zindan oldu. Buna daha fazla dayanamayan genç adam hayatına son verdi.

  Foxconn bünyesinde çalışan Sun Danyong adlı kişi kendisine emanet edilen iPhone 4G prototipini kaybettikten kısa bir süre sonra intihar etti. 25 yaşındaki Danyong, şirketin ürün iletişimi bölümünde çalışıyordu ve görebi Foxconn ile Apple arasındaki prototip alışverişini düzenlemekti.

  iPhone 4G prototipini kaybettikten sonra bunu Foxconn ve Apple yetkililerine bildiren Danyong daha sonra bunu yaptığına pişman oldu. Foxconn yetkilileri tarafından evi izinsiz bir şekilde aranan adam daha sonra alıkonularak, fiziksel şiddete maruz kalıp sorgulandı. Daha sonra serbest bırakılan Danyong gece evinin camından atlayarak intihar etti.
  [​IMG]
  İlk iPhone prototipi​
  Yaşanan bu olay Apple'ın gizlilik konusunda üretici firmalara ne derece baskı yaptığının bir kanıtı olarak yorumlanıyor. En ufak bir bilgi sızdırılması durumunda bile üretici firmalara zor anlar yaşatan Apple, dolayısıyla böyle olayların yaşanmasına da zemin hazırlamış oluyor. Apple'ın daha önceleri, bilgi sızdıran üretici firmalar ile anlaşmasını iptal ettiğine tanık olmuştuk. Foxconn'un da bu durumdan çekinerek böyle korkunç bir davranışta bulunması ise gerçekten kabul edilemez.
   
 2. Bobby_Clark

  Bobby_Clark rank8

  Kayıt:
  20 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  107
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Fiziksel şiddet ha?
  İşkence mi yapmışlar adamcağıza? :roll: