1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

iPad'i öldüren yazılım: Windows 7


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Apple'ın iPad'inin en büyük düşmanının Windows 7 olabileceğini hiç aklınıza getirdiniz mi?

  iPad üzerinde Windows 7 kullanmaya izin vermeyi amaçlayan bir çalışma, büyük ilgi gördü.

  Bununla birlikte iPad gerçekten Windows 7 kullanımına uygun bir cihaz mı? İşte buna objektif bir şekilde bakmak gerekiyor. Apple tasarımı ve çoklu dokunmatik özellikleriyle oldukça şık bir cihaz olmasına karşın, iPad eksiklerle dolu.

  iPad'in özellikle iş hayatına yönelik olmayan bazı özelliklerini vurgulamak ve Citrix'in sunduğu çözümün gerçekten ilk bakışta ne kadar işe yarar olduğunu bir sorgulamak gerekiyor.

  Apple'ın bu ürününü alıp da üzerine gerçek bir işletim sistemi kurmadan, online sanal Windows 7 kullanmaktansa, iPad'i olduğu gibi kullanmayı ya da gerçek bir Windows 7 tableti avantajlı kılan çeşitli sebepler var...

  Peki ama sorun ne?

  Bunlar arasında en büyük belirsizlik, Apple'ın üründe neleri kilitleyip kilitlemediğinin ya da gelecekte neler yapacağının bilinmemesi.

  Citrix ve Microsoft remote Windows terminal yani uzaktan Windows terminal özelliklerin geliştirdi. Remote desktop Protocol üzerinden USB yönlendirme desteği ile çeşitli cihazları kullanmak mümkün. Citrix'in gelişmiş istemcisi ile zengin medya uygulamalarına, örneğin 3D render yapma imkanına kavuşmak bile mümkün.

  Citrix Reciever ile kamera da kullanmak mümkün ama iPad bir istemci olarak seçildiği takdirde, ön kamerası dahi olmadığını göz önüne almak gerekiyor. Yani iPad üzerinde Windows 7 çekici dursa da hem donanım kısıtlamaları, hem de donanım gücü gerektirmeyen uzaktan işlem imkanlarında da maliyet meselesi var.

  iPad'i olduğu gibi kullanmak ya da Windows 7'li bir tablet almak hem daha ucuz, hem uzun vadede pek çok potansiyel sorunla karşılaşmayı engelleyen bir yaklaşım olacaktır.
   
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.451
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  ipda bence bir üretim hatasıdır, bu kadar gereksiz bir ürün neden yapılır sebebi basit ticari kaygı ne versek alırlar mantığı lakin ciddi bir donanımcı asla şu haliyle almaz spefisik kullanıcılar alır ama olaya şöyle bakmak lazım ; İTÜ'ye giden her öğrencinin çantasına bakın casio fx serisi bir hesap makinası vardır oysa ki başka kimse bunun varlığını bile bilmez bakkallarda olan hesap makinasıyla hayatlarını devam ettirirler bu bağlamda ipad bir fx olabilir veya bakkal makinası sonuçta alıcısı o derece çok olacaktır ^^