Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.482
Beğeniler
1.624
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
1. Ana ekran widget'ları
1.jpg


iPhone kullanıcıları ilk defa iOS 10 işletim sistemiyle birlikte widget'larla tanışmış olsa da bu widget'ların kullanımı tek bir ekranla sınırlandırılmış durumda. Öyle ki widget'lar, yalnızca ana ekranı ya da kilit ekranını sola kaydırdığımızda karşımıza çıkan kenar çubuğunda yer alıyor.

Oysaki iOS 14 ile birlikte bu durum değişiyor ve widget'lar daha işlevsel bir hale gelerek, ana ekranda da kullanılabiliyor.Yeni uygulama kitaplığı özelliğiyle birlikte, uygulamaları klasörlemeye gerek kalmadan aradığınız kategorideki uygulamaya hızlıca erişebilmek mümkün.

2.jpg
2. Resim içinde resim
iPhone kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği resim içinde resim özelliği iOS 14 ile birlikte kullanıma sunuldu. Böylelikle ekranın küçük bir tarafından video oynamaya devam ederken, siz de işlerinizi sürdürebilirsiniz.


3.jpg3. Yeni çeviri uygulaması
Apple, iOS 14 ile birlikte yapay zeka destekli bir çeviri uygulaması yayınladı. Çeviri uygulaması internet bağlantısına gerek duymadan 11 dilde gerçek zamanlı karşılıklı çeviri yapabiliyor.


4.jpg4. Uygulamaları yüklemeden demosunu test edebilme
iOS 14 ile birlikte uygulama geliştiriciler için Clips adlı bir API yayınlayan olan Apple, kullanıcıların bu sayede Clips API'sinin entegre edildiği oyun ve uygulamaları cihazlarına kurmadan hızlı bir şekilde test edebilmelerini sağlıyor.5. Yeni Siri arayüzü ve Siri geliştirmeleri
Siri, tüm ekranı kaplamayan yeni bir arayüze güncellendi. Ayrıca iOS 14 ile birlikte, Siri aracılığıyla mesaj gönderbilmek mümkün.

demo.jpg6. Yeni çağrı arayüzü
iPhone kullanıcılarının muzdarip olduğu kullanım esnasında çağrı gelmesi durumunda ekranın kapanması durumu da yeni çağrı arayüzüyle sona eriyor.

siri.jpg


iOS14 GÜNCELLEMESİ ALACAK iPHONE MODELLERİ

iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE (1. nesil)
iPhone SE (2. nesil)
iPod touch (7. nesil)
 

Dosyalar

Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.482
Beğeniler
1.624
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Ne yalan söyleyeyim, "Uygulamaları yüklemeden demosunu test edebilme " haricinde android de olmayan bir şey yok ama yinede görmek güzel.
 
Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.482
Beğeniler
1.624
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Genellikle donanımsal yenilikleri android alemi, ios'tan çalıyor. Çentik olsun, kulaklık girişinin kaldırılması olsun. Apple'da yazılım gelişmelerini çalıyor. Aslında çalmaktan ziyade yazılım ekibi özellik eklemede biraz yavaş demek doğru olur. Atıyorum, yeni çağrı arayüzü zaten yıllardır istenen bir özellikti ama bir türlü eklemediler. Belki de, gıdım gıdım veriyorlar ki, ileride duyurabilecek bir şeyler olsun, bok memojisi gibi saçma işlere bile giriştiler çünkü.

Bu arada demo app ile deneme olayını da android daha önceden yapmış. Adı google play instantmış 2017 yılında duyurmuş, ne zaman yayına girdi bilmiyorum ama bu zamana kadar hiç raslamadım. Tanıtım videosunda Clash Royale oyunu gösterilmiş, bir onda var herhalde.
 
Kayıt
26 Temmuz 2012
Mesajlar
5.216
Beğeniler
1.392
Şehir
Konak,İzmir
Apple kesinlikle tasarım konusunda çok yavaş. IOS sistemi yüzünden iPhone kullanıyorum. Yoksa çok daha iyi özelliklere ve fiyat olarak çok düşük olan Xiaomi kullanmayı tercih ederim.
iPhone'nin tek övülecek tarafı sistemidir.
 
Yukarı Alt