1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İnternette 'kutsal 7 kişi'


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  İnternette 'kutsal 7 kişi'
  7 kişide bulunan kart internetteki problemi çözecek

  [​IMG]

  İnternet sitelerini ve e-posta adreslerini dolandırıcılıktan korumak için kurulan yüksek teknolojili şifreleme anahtarı kullanan DNSSEC (domain adı sistem güvenliği) sisteminin bu aydan itibaren interneti daha güvenli hale getirmesi bekleniyor. Yeni onlin güvenlik sistemi olan DNSSEC uluslararası bir anlaşmayla kuruldu.

  Yeni sistem, internet kullanıcılarının korsan siteler yerine gerçek sitelere ulaşmasını temin edecek. Bugün internet trafiğinin yüzde 8’i hileli ve bu anlaşmanın internet güvenliğini yükseltmede büyük bir ilerleme yapması bekleniyor. Bu sistemin anahtarı da dünyada yedi kişiye emanet edildi. Küresel ağın omurgasını oluşturan DNSSEC sisteminin bir saldırı veya benzeri bir durumda zarar görmesi durumunda, anahtar bulunan yedi kişiden en az beşinin ABD’deki merkezde toplanıp interneti yeniden başlatması gerekecek. Anahtar sahipleri, ABD, İngiltere, Burkina Faso, Trinidad ve Tobago, Kanada, Çin ve Çek Cumhuriyeti vatandaşı. Felaket durumunda en az beş kişi gerekiyor çünkü akıllı kartların her biri işleri yoluna koymak için gerekli kurtarma anahtarını bulunduruyor. Bu da tek bir insanın bütün gücü elinde bulundurmamasını sağlıyor. Baht Innovation Centre’nın direktörü Paul Kane de, internetin geleceğini korumak için seçilen insanlar arasında.
   
 2. DevilKiss

  DevilKiss Tanınıyorum

  Kayıt:
  23 Nisan 2009
  Mesajlar:
  432
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  okul amalesi
  Şehir:
  Beni Çekemeyen Anten Taksın

  Saçma bu hacker kışkırtmaktır 1 hafta veriyorum interneti virüs sarıcak.

  Dünyada ki her algoritmanın bir açığı vardır sadece bulmak.... (Dijital Kale)
   
 3. WaTCHMaN

  WaTCHMaN olduser

  Kayıt:
  21 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.523
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Antalya / Kepez

  katılıyorum internet ortamı %100 koruması mümkün olmayan bir ortam çok küçük bi ihtimalde olsa bi açığı mutlaka oluyor o yüzden sevinçleri fazla sürmeyecek diye tahmin ediyorum :detective: