1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İnternet sitesi futbol kulübü satın aldı!


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise

  Maalesef günümüz futbolu, sadece parababası takım başkanlarının satın alabileceği futbolcuların eline bakıyor. Bizler de kimi takımları destekliyor, gönülden seviyoruz; ancak hiçbir zaman çorbada tam olarak tuzumuz bulunmuyor. Yani takımın yapacağı transferden, giyeceği forma rengine, maçlarını oynayacağı stattan, maç sonrasında yapılacak beyanata kadar hiçbir şeyde taraftarın tasarrufu olamıyor.

  Peki, siz şöyle bir ortam düşünebiliyor musunuz: Diyelim bir Beşiktaş taraftarısınız ve Holosko’nun transfer ücretinin fazla olduğu kanaatindesiniz. Takımınızın internet sitesine giriyor ve açılan ankette oy kullanarak, Holosko’nun transfer ücretinin ne olması gerektiğine karar veriyorsunuz. Kulüp de buna göre hareket ediyor ve oyuncuyu transfer edip etmeme durumu buna göre ayarlanıyor.

  Bu tahayyülü fazlasıyla ütopik bulanları ters köşeye yatıracak, böylesi bir şeyin mümkün olması hayalini dahi kurabilenleri sevindirecek bir haberimiz var: MyFootballClub!

  85 YTL'ye kulübünüz oluyor!

  MyFootballClub (MFC) oluşumu, uzun zaman önce kuruldu, dolayısıyla kimilerinizin bir şekilde haberi olmuş olabilir. Bilmeyenler için şöyle kabataslak bir anlatalım konsepti:

  - MFC’nin sitesine giriyorsunuz.
  - 35 sterlinlik (yaklaşık 85 YTL) üyelik ücretini ödüyorsunuz.
  - Kulübün binlerce sahibinden biri de siz oluyorsunuz.

  Aslında hepsi bu. Bu andan itibaren, MFC’nin internet sitesindeki anketlerde ve forumlarda dönen tartışmalara katılabilir, oylamalara katılarak takımın geleceğine katkı sağlayabilir ve kulübünüzü bir yandan desteklerken, diğer yandan onun için hayatî olabilecek kararları alan mekanizmaya dâhil olmak nasıl bir şeymiş, görebilirsiniz.

  Esas haberse şu: MFC’nin sahipleri, sonunda hangi kulübü satın alacaklarına karar verdiler. Buna göre, İngiltere 5. Liginden Ebbsfleet United, MFC katılımcılarının geleceğini belirleyeceği takım olacak.

  Formaları Nike yapacak

  Küçümsediniz mi? Sıkı durun o halde: Nike firması, MFC’nin yaptıracağı formaların sponsoru olmaya karar verdi. MFC üyeleri, takımın formasının şekline de karar verdikten sonra, Nike formaları hazırlayacak ve Ebbsfleet United’lı futbolcular bu formaları giyecekler. Tabiî Nike ile olan sponsorluk anlaşmasının da oylama sonucu gerçekleştiğini, kulüp sahiplerinden oy kullanan 13.809 kişiden 12.602 tanesinin bu anlaşmaya “evet” dediğini belirtelim.


  [​IMG]
   
 2. The_DifferenT

  The_DifferenT rank8

  Kayıt:
  27 Ekim 2007
  Mesajlar:
  3.806
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Fucker LoL
  Şehir:
  Kestel / BURSA

  Bunun 1 canlı orneği var Barcelona dunyada 100.000 Uye si olan bi klub ve club satıldıgında taraftarlar almaya razı
  bunu yapmak istiyen 2. club ise Liverpool ' amerikalı kardeşin elinde olan liverpool hisselerini taraftarlar yonetimi beğenmediği için satın almak istiyor amaçları barcelona gibi dünyacapında 100 bin uyeye sahip olmak be uyelik ucreti aolarak 5 sterlin (50 de olabilir tam hatırlamıyom) 500.000 sterline clubu satın almak

  You never be alone :mrgreen: harbiden oyle