Arkadaşlar TTnet 8mb sınırsız internet kullanıyorum.Bilgisayarı açtığım ilk 1-2 saat internet sürekli gidip geliyor.İnternetten araştırdım biraz telsiz telefon olunca oluyormuş galiba.Gittim yeni telefon aldım normal bitane.Sorun çözülmedi.Eskiden fazla dert etmiyodum bişe olmaz diye fakat yeni serverda başlayacağım için stall charını sokunca kesilince bi daha giremeyecek.Konu hakkında bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim :muck:

Birşey indirken gidiyomu?
8mb internete geçmeden önce öyle şeyler oluyodu ama bir şey indirirken gitmiyodu.

8mb a yeni mi geçtin.Bende ilk 1mb kullanıyodum.Telsiz tel var 8mb e geçince 3-4 gün net bi gidip bi geldi sonra düzeldi belki ondandır

Bekledim biraz düzelir diyede düzelmiyor yaw.Birşey indirirken değil bilgisayarı açtığın ilk 1-2 saat sürekli gidiyo saat fark etmiyo istersen akşam 8de aç istersen sabah 5te açtığın ilk 1 saat sürekli gidip geliyor.

Takımı
Galatasaray
ARKO demiş ki:
Adith demiş ki:
Benimde kesiliyor sürekli. daral:
+1
Lanet olsun şu ttnet'e arıyorum yaptık diyorlar 1gün güzel kullanıyorum 2hafta yine kesik...
Neyseki yakında üni.ye gidiyorum kapattıracağım :P ,belki Türkcell 3G takılırım 8)
aman diyim 3G davasına girme hem maddi hem manevi çökertiyorlar adamı.

Oturduğun bölgedeki altyapı yetersiz kanımca.8Mbiti kaldırmıyor.Ara TTNETi hızını biraz indirsinler düzelecektir

Nina Ricci demiş ki:
ARKO demiş ki:
Adith demiş ki:
Benimde kesiliyor sürekli. daral:
+1
Lanet olsun şu ttnet'e arıyorum yaptık diyorlar 1gün güzel kullanıyorum 2hafta yine kesik...
Neyseki yakında üni.ye gidiyorum kapattıracağım :P ,belki Türkcell 3G takılırım 8)
aman diyim 3G davasına girme hem maddi hem manevi çökertiyorlar adamı.
Kota yetersiz geliyor, onun dışında pek sorun yok gibi.

Takımı
Galatasaray
sadece o da değil.vergileri çok fazla.100 TL faturanın %35 vergisi + bağlantı ücretleri + devlete giden ücretler + hizmet ücreti.para dayanmaz buna.

Journalist

Aileden
4GB internet paketi 44TL ayrıca 24 aylık kontratta ilk 6ay 19TL, bunun dışında ek fazla bir yük bindirmiyorlar kotayı aşmazsan ki sadece ben bunu wireless olmayan yerlerde kullanacağım için bana yeter gibi geliyor :popcorn:

Ben zaten şu anda 45tl bu ezik internete veriyorum summer7:

ARKO demiş ki:
4GB internet paketi 44TL ayrıca 24 aylık kontratta ilk 6ay 19TL, bunun dışında ek fazla bir yük bindirmiyorlar kotayı aşmazsan ki sadece ben bunu wireless olmayan yerlerde kullanacağım için bana yeter gibi geliyor :popcorn:

Ben zaten şu anda 45tl bu ezik internete veriyorum summer7:
Bulunduğum yerde sinyal seviyesi yüzde 20 lerde gezmesine rağmen hız 150kb/s nin altına nadiren düşüyor, turkcell bu işi becermiş gibi.

1. Olarak normal telefon kullanın.Kullanmasanızda pek sorun olmaz.
2. Olarak Splitter değiştirmelisin.Ve splitter'ın doğru yerleştirildiğinden emin olun.Genelde bunu elektrikçi olan yaşlı amcalar yaptığı için siz yinede kontrol edin.
- Resim Silinmiş.
3. Olarak net sadece telefon çaldığında kopmuyorsa net kablosunun geldiği yönü kontrol edin.Bir yerde tutukluk yapıyor olabilir.Başka kabloyla deneyin.Güzel anneniz sevimli kardeşiniz kurcalıyor olabilir kabloları.
4. Olarak kesinlikle ve kesinlikle internet kablosunda lehimli veya lehimsiz asla ek yapmayınız.Yani internet kablonuz tam olmalıdır.
5. Olarak internet kabloları 50 metreden sonra sinyalleri iletmemektedir.Bu bağlamda uzak bir yerden çekiyorsanız interneti 25 metre ve üstü kablonuz varsa kopması ve hız düşmesi doğaldır.
6. Olarak eğer interneti Wireless'tan alıyorsan kopmaması için daha güçlü anteni olan bir modem tercih etmeli ve bilgisayarının modeme uzaklığını iyi ayarlamalısın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
DaRKWaTcH demiş ki:
2. Olarak Splitter değiştirmelisin.Ve splitter'ın doğru yerleştirildiğinden emin olun.Genelde bunu elektrikçi olan yaşlı amcalar yaptığı için siz yinede kontrol edin.
- Resim Silinmiş.
3. Olarak net sadece telefon çaldığında kopmuyorsa net kablosunun geldiği yönü kontrol edin.Bir yerde tutukluk yapıyor olabilir.Başka kabloyla deneyin.Güzel anneniz sevimli kardeşiniz kurcalıyor olabilir kabloları.
4. Olarak kesinlikle ve kesinlikle internet kablosunda lehimli veya lehimsiz asla ek yapmayınız.Yani internet kablonuz tam olmalıdır.
5. Olarak internet kabloları 50 metreden sonra sinyalleri iletmemektedir.Bu bağlamda uzak bir yerden çekiyorsanız interneti 25 metre ve üstü kablonuz varsa kopması ve hız düşmesi doğaldır.
6. Olarak eğer interneti Wireless'tan alıyorsan kopmaması için daha güçlü anteni olan bir modem tercih etmeli ve bilgisayarının modeme uzaklığını iyi ayarlamalısın.
Okudum hepsini sağolasın bi bakayım yaparım belki. :muck:

ExTrowe demiş ki:
DaRKWaTcH demiş ki:
- Resim Silinmiş.
Okudum hepsini sağolasın bi bakayım yaparım belki. :muck:
Bunlar olmassa benimkini bi uygula

Yukarı Alt