1. Reklam

1. joysro
      asur
      serenity
      redsea
      blacksro
      plag
      alaaddin
      modbasvuru

İnternet Hızı ve Ping Arasındaki Uyumsuzluk

1. combomax

combomax rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bugün time gittim orda Vınn hızını gormek istiyorum dedim laptop verdiler elime al kendin dene dediler eyw dedim ve 3 kere hız ölçtüm net hızı 3mbit yaklaşık ama ping 1. ölçmede 89 2. ölçmede 70 3.de 62 felan çıktı. Şimdi ben önceden 2mbit ttnet kullanıyordum pingim 30-60 arasıydı vınnda aynı hızdan daha fazla olmasına rağmen ping nie böyleydi? Benim bildiğim net hızı ne kadar fazla olursa ping süresi o kadar düşüyor.yanlışmı? her ölçmede hızda çok fark yoktu
    Ps: speedtest.smileadsl.com'dan yaptım ölçmeyi
    Ps2: Pcde çalışan program veya download yapan program varmı diye bakmadım.

2. Cryolite

Cryolite rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çünkü vınn, kablosuz her internet mutlaka ping sorunu yaşar.

ayrıca internet hızı ile ping arasında HİÇBİR bağlantı yoktur. 3mbit'lik internetimle pingim 80, aynı servera aynı bilgisayarla arkadaşın evindeki 10mbit internet ile pingim 180.

oturduğun yerin en yakın telekom müdürlüğüne olan uzaklığına göre değişiyor ping. fiber internet varsa bu sorunda ortadan kalkıyor.

3. combomax

combomax rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki her ölçmede farklı cıkmasının sebebi ne her ölçtüğümde biraz daha düşük çıktı.
    Bide özet geçiyim cs oynanırmı :D

4. Cryolite

Cryolite rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    indirme hızı kadar sabit değildir ping, özellikle vınn gibi bir internette ciddi oynayabilir.

ping olarak cs oynanır, ama lag olabilir, kullanan birine sorman lazım.

5. combomax

combomax rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ben vodafon'un cepnet kampanyasını telimi pc bağlayarak kullanıyorum edge hızında pingim 170-500 arası gidip geliyor. ve hızım 96 kbyt cs oynamam için 60 ın altında olması gerekiyor ve çok sık oynamaması gerekiyor. Netten birine sordum pingim 10 diyor. 6mbit çekiyormuş internet çok iyi geldi bana acaba ben hızı ölçerken ölçtüğüm pcden kaynaklı olabilirmi

6. RunFiles

RunFiles rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Vodafone 3 g kullanıcısıyım.Nasipse eylülde kontrat dolacak ve hemen ttnet'e geçeceğim.Hiç tavsiye etmem.Nedenini yazayım.Amacın nette dolaşmak facebooka bakmak mail okumaksa mutlaka al.Ama Video izleyeceksen orda durrrrrrrrrr %50 ihtimalini göz önüne alacaksın net kopacak!!!!.Mozilladan birşey indiriyorsun 100 mb lık şey 80 mb tan sonra kalp ritmim 2 katına çıkıyor!%70 İnternet kopacak...Hayatımdan nefret eder hale geldim.2 Char açıyorum lagtan kafayı yicem.Elle kasıyorum birde en sevdiğim oyun onu bile oynayamıyorum.Yaw 1.5 yıl önce ttnet e küfrediyordum.Şimdi ttnete canım feda.3 Ay kaldı valla çiftlikte yaşadığım için normal telefon kablosu yok.TTnet e nasıl başvurcam bilmiyorum.Ama bu vodafone beni internetten soğuttu diyebilirim.Kesinlikle ALMA!Eskiden 4 gb kotalıydım ama kotaya dikkat etmem çünkü gecersem 1 gb 10 lira 30 lira gelsin 3 gb geçeyim ne olcak.SIKIYORSA Vodafone de geç 3 gb de göeyim .Gelecek olan faturan 200 TL.!!Ne video izleyebiliyorum ne film indirebiliyorum ne oyun oynayabiliyorum.SAKIN AMA SAKIN ALMA HELE KONTRATLI HİÇ ALMA HELE BENİM GİBİ 2 SENE KONTRATLI HİÇ ALMA TTNET'E DEVAM!!!

7. combomax

combomax rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Modem modelin ve ölçtüğün hız kaç? bulundugun yerde çekiyormu?