Takımı
Seçiniz...
Herkese iyi günler arkadaşlar benim internet 8 mbps hızında kotayı aşınca 3e düşüyor bildiğiniz gibi 2 aydır faturayı düzenli ödediğimiz halde kota eski haline dönmediği için ttnet destek bölümüne internetten yazı ile derdimi anlatıp gönderdim telefon numaramı yazdım oradan bugün birisi aradı bir hat üzerinden iki kişi kullandığımız için yasal işlem başlatacağını gerekli birimlere ileteceğini falan söyledi çok korkuyorum ceza ne boyutta çıkar acil yardım.

Ne demek bir hat üzerinden iki kişi kullandığınız için?

Öyle bir şey mi var, ben istersem internet alırım bütün binaya veririm, kimse karışamaz.

Böyle şeylerde atarı koyun direk, üzüldüğünüzü korktuğunuzu görürlerse üzerinize gelirler.

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj CezaAlp rumuzlu uyeden alinti yapildi
CezaAlp demiş ki:
Yaklaşık 8-9 yıldır çakmadılar bizimkini :naber:
Ya ben kendi ağzımla söyledim ne yapıcam cezası nedir bilen var mı? sadnessla1 sadnessla1 sadnessla1

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj NoMoreLove rumuzlu uyeden alinti yapildi
NoMoreLove demiş ki:

Öyle bir şey mi var, ben istersem internet alırım bütün binaya veririm, kimse karışamaz.

Böyle şeylerde atarı koyun direk, üzüldüğünüzü korktuğunuzu görürlerse üzerinize gelirler.
Az önce okudum suçmuş gerçekten ne yapıcam hiç bilmiyorum şuan ya. sadnessla1

Takımı
Seçiniz...
Altı ay ceza ya da 1000tl ile 10.000 tl arası bir ceza diyor beyler çok korkuyorum. sadnessla1

İnterneti 2kişi kullanmak suçmuymuş yahu 10 senedir internet kullanıyorum yeni öğrendim,yoksa yanlışmı anladım ? :D

Bu mesaj NoMoreLove rumuzlu uyeden alinti yapildi
NoMoreLove demiş ki:

Malesef böyle birşey var.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Interneti iki kisi kullanmak tabiki suctur...

Alayim 300 liralik bir paket , doseyeyim acleri millete 30 liradan internet vereyim o zaman. Ayni sey digiturk , dsmart tarzi seyler icinde gecerli.

Lakin bir sey olmaz merak etme , uste cikmak icin soyluyorlar onu. Tabi ustunede gitme olayin , cok damarlarina basarsan acarlar dava.

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme:
Mahkeme ne yapabilir ki yasada böyle bir madde mevcut :D Sebebi de internet ortamında işlenen suçların tespitinin zorlaşması. Örneğin kafelerde wifi şifresinin müşteriye verilmesi kesinlikle yasaktır. Bunun yerine wispotter gibi uygulamalarla internet erişimi sağlanır. Wispotter internete bağlanan her cihaz için üyelik ister ve üye olabilmeniz için de cep telefonu numarası, isim soyisim gibi bilgileri vermeniz gerekir.

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj Kemalist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Kemalist demiş ki:
Interneti iki kisi kullanmak tabiki suctur...

Alayim 300 liralik bir paket , doseyeyim acleri millete 30 liradan internet vereyim o zaman. Ayni sey digiturk , dsmart tarzi seyler icinde gecerli.

Lakin bir sey olmaz merak etme , uste cikmak icin soyluyorlar onu. Tabi ustunede gitme olayin , cok damarlarina basarsan acarlar dava.

Şuan hala komşu internetinden giriyorum ne yapmalıyım kabloyu çıkarayım mı? Onlara ttnetin sitesinden mesaj attım ip'den takip falan ederler mi?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Besiktas
ya çıkar kabloyu 1 hafta bekle senin üzerine değilse sıkıntı yok zaten

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj Rewind rumuzlu uyeden alinti yapildi
Rewind demiş ki:
ya çıkar kabloyu 1 hafta bekle senin üzerine değilse sıkıntı yok zaten
Madem topluyorum ben kabloyu bir hafta yokum arkadaşlar arada kafeden falan kontrol ederim. sadnessla1

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Cikarma kabloyu zaten bosu bosuna destek talebide atmissin. En fazla kapina gelip tehdit edip yasak derler internet alin derler. Sende internet alirsin konu kapanir.

Son düzenleme:
Takımı
Seçiniz...
@Kemalist
@Delidoktor
İnterneti çıkardım kafedeyim şuan komşuyla konuştum üzülme falan dedi annem babamda üzülme dedi ama ben hala korkuyorum kime sorsam bir şey olmaz korkma deyip geçiyor. Bu sene ygs sınavım var, bir de bilgisayar bölümüne gidiyorum ne zamandır kullanıyorsunuz derlerse 2 aydır kullanıyorum diyeceğim.

Takımı
Besiktas
ahmet şu gereksiz korkuna hayranım senin üstüne olan birşey yok adamlarında peşine düşecegini sanmıyorum zaten

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Haci eski turk telekom calisani olarak soyluyorum , korkmana gerek yok. Bu gune kadar dava acilan gormedim , adamin biri tum binaya cekmisti ona bile acmadilar...

Son düzenleme:

lnTerpoL

Bilgiliyim
Korkun gereğinden fazla bu kadar kasma kendini zaten senin üstüne değilmiş. İşin birde gerçek boyutu var yaklaşık 3 hafta önce bir arkadaşım yedi aynı suçtan 2800 lira civarı. Sürekli adamları arayıp olayı dallandırma sıkıntı çıkmaz. Hat senin üstüne değilse özellikle modemde başka bir dairede ise arayıpda bunları sakın belirtme.

Yukarı Alt