1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İnternet Explorer Gözden Düştü


 1. Absence

  Absence  

  Kayıt:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.304
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  - Resim Silinmiş.
  Microsoft’un pazar lideri internet tarayıcısı Internet Explorer, tarihinin en düşük kullanım oranına ulaştı.
  Microsoft’un pazar lideri işletim sistemi Windows sürümleri sayesinde yenilmez konumda olan İnternet tarayıcısı Internet Explorer’ın kullanım oranı, bağımsız değerlendirme kuruluşu Net Applications’ın sağladığı Tarayıcı Pazar Payı verilerine göre %68.15’e düştü.

  Geçtiğimiz Kasım ayında ilk defa %20 pazar payına ulaşan Firefox, Ocak ayının başına gelindiğinde yükselişini devam ettirerek %21.34’lük kullanım oranına ulaştı. Apple’ın tarayıcısı Safari %7,13’ten 7.93 kullanım oranına çıkarken, Google’ın büyük heyecan yaratan tarayıcısı Chrome %0.83’ten 1.04 oranına ulaştı. Opera %0,71 pazar payına sahipken, 2008’in Şubat ayında fişi çekilen ve yeni sürümü yayınlanmayacağı duyurulan Netscape’in payı %0.57.

  2008 yılının başında pazarın %75’ine sahip olan Internet Explorer’ın kullanım oranının %68.15’e düşmesindeki en büyük etkenin düşük konfigürasyonları ve fiyatlarıyla Linux işletim sistemi alternatifleri oldukça popüler olan Netbook tipi ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlar olduğu tahmin ediliyor. Bilindiği üzere Linux dağıtımlarında en çok kullanılan tarayıcı, Mozilla Firefox’un ağabeyi olarak görülen Mozilla isimli İnternet tarayıcısı.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017