1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Internet Explorer 9 sevinci kısa sürdü


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach
  Internet Explorer 9 sevinci kısa sürdü
  IE 9 bütün dünyada heyecan yarattı. Fakat hemen sevinmeyin. Çünkü IE 9'u internet kullanıcılarının dörtte üçü kullanamayacak


  [​IMG]

  Internet Explorer'ın yeni versiyonu IE 9, internet kullanıcıları arasında büyük bir heyecan yarattı. Microsoft'tan yapılan açıklamada, Internet Explorer 9 Platform Preview sürümü duyurulmuştu. Yeni sürümün IE 8'de yaşanan birçok sıkıntıyı da gidermesi bekleniyordu. Fakat kötü haber çabuk geldi.

  Sadece Vista ve Windows 7'de

  Heyecanla IE 9'un ilk sürümünü indiren çoğu kişi "Windows Internet Explorer Platform Review Windows SP2'den önceki işletim sistemlerini desteklememektedir" mesajını görünce şok yaşadı. Internet Explorer'ın yeni sürümünün Windows XP'yi desteklemediğini ilişkin haberlerin yayılmasının ardından Microsoft da resmi açıklama yaparak bu haberi doğruladı. Yani Internet Explorer 9 sadece Vista ve Windows 7 kulanıcılarına hitap edecek. Fakat Windows XP ve daha düşük seviyedeki işletim sistemleri altında çalışmayacak.

  Bu durumda tüm dünyadaki windows işletim sistemi kullanıcılarının yüzde 26'sının yeni Internet Explorer'ı kullanabileceği tahmin ediliyor. Windows XP kullanan yüzde 65'luk kesimin ve diğer işletim sistemlerini kullanan yüzde 9'luk kesimin ise IE9 deneyimi yaşayabilmesi için işletim sistemini en az Vista'ya yükseltmesi gerekiyor.