1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

International Silkroad Online Geniş Kapsamlı Rehber


 1. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]International Silkroad Online Geniş Kapsamlı Rehber[​IMG]

  Avrupa Soyluların Özellikleri

  Avrupa’da uzun yıllar boyunca birçok karakter ortaya çıkmıştır, bunlar arasında Avrupa’da en yaygın kullanılan altı sınıf Savaşçı, Büyücü, Cadı, Dolandırıcı, Ozan ve Şifacıdır. Bu sınıflar birbirinden farklıdır ve toplumun her kesiminde güçlü bir konuma sahiptirler. Kendi alanlarında rakipsizdirler.
  Çarpışma sırasında bir takım oluşturup birbirlerini tamamladıkları zaman çok daha güçlü olurlar ve normalde kendilerinden kat kat güçlü bir düşmanı alt edebilirler.

  Düzen ;

  Beceri yapıları birçok ustalık öğrendikten sonra dahi yeterince sinerji yaratmadığı için, takım oyunu sayesinde zayıflıklarını telafi edebileceklerinden, Avrupalılar grup olduklarında başarılıdırlar. Her biri kendine özgüdür ve roller net olarak ayrılmıştır.

  Karakterlerin Özelleştirilmesi ;

  Silkroad, kullanıcılara bir karakterin boyunu, vücut ölçülerini ve diğer özelliklerini değiştirme ve kendi zevklerine en uygun görünümü belirleme olanağı sağlayarak, incelikli özelleştirmeyi destekler.

  Avrupa Soyluların Özellikleri ;

  Avrupa soyu için 30 saniye içinde tekrar kullanılabilen bir iksir ve 10 saniye içinde tekrar kullanılabilen bir hap vardır.
  Düzey yükseldikçe, Avrupa soyluların toplam beceri ustalığı da artar.


  Avrupa Erkek Karakterler

  - Resim Silinmiş.

  Avrupa Bayan Karakterler

  - Resim Silinmiş.

  - Resim Silinmiş.

  Chinese Erkek Karakterler

  - Resim Silinmiş.

  Chinese Bayan Karakterler

  - Resim Silinmiş.

  - Resim Silinmiş.

  Silkroad Online - Dünya Haritası [ Jangan , Downhang , Hotan , Samarkand , Constantinople , Alexsandria , Mısır. ]

  - Resim Silinmiş.

  - Resim Silinmiş.

  Constantinople

  Description of each areaIslamBin Bir Gece Masalları ve gizemli İslam kültürüEuropeDoğu Roma'yı merkez alan Yunan ve Roma mitolojisi ChinaTang'ı merkez alan Çin bölgesi kültürüWest AsiaEşkıya grubunun ana sahnesiAsia MinorTacirler için, isyancı kuvvetler ve günahkar meleğin destekçileri gibi tehlikeli unsurlar içeren bölge.Western China Muhteşem Budist kültürüCentral Asiaİpek Yolu'nun kuzeyindeki ovaların merkezi olan bölgeTaklamakanGöçebe kabilelerinin ve gizlenmiş diğerlerinin kültürüOasis KingdomFırtınalı çölün ortasında görkemli Vaha KrallığıTaoist WorldTaoizme dayalı sofular dünyası HeavenDüşsel cennet dünyasıIndiaBudist kültürün doruk noktası.

  Alan ;

  Parçalı bulutlu uçurumlara sahip Akdeniz’in güzel manzaralı kıyılarına hükmeden Doğu Avrupa, doğu ve güney bölgelerdeki topraklarda kıyılara sahiptir. Güney bölgesinde eski Yunan Tanrısı Zeus'a hizmet eden Jüpiter tapınağı bulunmaktadır. Hem Doğu Roma İmparatorluğu, hem de Yunanistan'ın uzantısı olan Bizans kültürüne dayanır. İpek Yolu’nun batı ucunda bulunan Doğu Roma İmparatorluğu yabancı milletlerin çeşitli saldırılarından ve eski mitolojik canavarların girişinden ıstırap çekmektedir.

  - Resim Silinmiş.

  Konstantinopolis, Doğu Roma İmparatorluğunun başkentidir ve “Batı Güneşi” olarak bilinmektedir. İpek Yolu’nun batı ucunda yer almaktadır ve muazzam servet toplamak, muhteşem manzarasıyla övünmek için coğrafi konumun avantajlarından yararlanmaktadır. İpek Yolu bağlantılı denizaşırı ticaretten kaynaklanan muazzam zenginliği nedeniyle şehir çeşitli limanlar geliştirmiştir ve her türlü düşman saldırısından şehri koruyacak üç katlı surlarıyla övünmektedir. Ayasofya gibi Hıristiyanlıkla ilgili çok sayıda yapının bulunduğu şehre Hıristiyanlık hakimdir.

  Avrupa NPC ;

  Weapon Trader

  [​IMG]
  Balbardo Weapon shop Çeşitli ekipmanları satan ve onaran, Konstantinopolis’teki silah dükkanının erkek sahibi.

  Armor Trader
  [​IMG]
  JatomoArmor ShopEskiden Konstantinopolis’in surlarını savunmuş ve yaşı nedeniyle emekli olmuş bir erkek. Zırh dükkanında para için çalışıyor, böylelikle en büyük avcı olabilmek için en yüksek mertebedeki ekipmanı hazırlayabilecek, ancak düşünü gerçekleştirmek için doğuştan çok tembel.

  Nun Retaldi Service Building of Cathedral
  [​IMG]
  (Potion Shop)Ayasofya'da hazırlanan iksirleri satan bir rahibe. Yüksek bir derecesi yok, ancak derin bir inanca sahip. Her zaman kuvvet ve cesaret verir ve insanların kendilerini iyi hissetmesini sağlar.

  Grocery Trader Bajel Accessory
  [​IMG]
  ShopKonstantinopolis’teki en züppe kişi olarak adlandırılan bir kadın. Etrafındaki çok sayıdaki erkek kendisine kur yapıyor ancak aklında başka biri varmış gibi görünüyor.

  Stable-Keeper Treno Stable
  [​IMG]
  Gençken çok ünlü bir gladyatördü. Ancak, kendisini çok kötü kullanmış, büyük bir yara alıp gladyatörlüğü bırakmıştır, ve rütbesi seyisliğe indirilmiştir. Yaralanmadan sonra kendisini suçladığından insanlara karşı dostça davranmamakta.

  Trade Shop Tina Merchant
  [​IMG]
  GuildTana’nın tek yumurta ikizi, Tüccar loncası üyesi. Saç renkleri dışında birbirlerine tıpatıp benzeyen iki kız kardeş. Çocukluklarında lanetli oldukları düşünüldüğünden terk edilmişler. Bundan dolayı dünyada kendilerinden başka kimsenin güvenilir olmadığını düşünmekteler.

  Merchant Guild Tana Merchant
  [​IMG]
  GuildUzmanlık Taciri Tina'nın tek yumurta ikizi. Saç renkleri dışında birbirlerine tıpatıp benzeyen iki kız kardeş. Ablası Tina'nın kendini feda eden koruyuculuğu sayesinde rahat bir yaşam sürdü. Kardeşinden daha zeki görünmekte.

  Hunter Guild Adria Hunter
  [​IMG]
  Bir zamanlar bir paladin idi ancak kralın şövalyeleri arasındaki cinsel ayrım nedeniyle sorun çıkarmıştır. Ayrıldıktan sonra avcı oldu.

  Inn Master Sikeulro Inn
  [​IMG]
  Kimse bu yaşlı adamın geçmişte ne yaptığını bilmiyor. Günün birinde şehre gelip bir han yaptırdı. Gençliğinde rezillikleriyle tanındığına dair dedikodular bulunsa da, o bu dedikoduları hiç umursamamakta. Fazla konuşmayıp sanki birisini bekliyormuş gibi duran bir adam.

  Harbor Manager Georion Harbour
  [​IMG]
  Birzamanlar Akdeniz ticaret gemisinde denizci olan Georion korsanlara karşı savaşan bahriyelilere özenip donanmaya gönüllü girmiştir ancak başarısız olmuştur. Bunun yerine havuz kaptanı oldu.

  Guild Manager Guilt Harbour
  [​IMG]
  Bir zamanlar tacir olan Gilt, devlet yönetimindeki bir lonca birliğini idare etmekte. Kamu işlerindeki sağduyusuyla çok sayıda loncayı hataya izin vermeden mükemmel şekilde yönetmekte. Ancak özel işlerinde başarılı değil; arkadaşları zarar veriyor.

  Guide Lise Dimensional Door
  [​IMG]
  İpek Yolu'nu ilk defa ziyaret edecek kişiler için Doğu Roma İmparatorluğu tarafından gönderilen rehber. Konstantinopolis şehrinin merkezinde yaşayıp insanlara farklı konular hakkında bilgi vermektedir.

  General Rachel Barrack
  [​IMG]
  Şehri yabancılardan uzun bir süredir koruyan Konstantinopolis generali. Dürüstlük abidesi ve etrafındaki kişilere çok sorunlar yaratmakta. Bununla birlikte, kötü huylu olmayan insanlarla arkadaş olmaya yatkındır.

  Soldier Kartino Harbour
  [​IMG]
  Konstantinopolis'i koruyan askeri birlikteki bir asker. Rahat bir yaşam sürmek için gönüllü liman muhafızı oldu. Ancak hırsızlarla aynı kefede ve para için askeri sızları sızdırmakta.

  Clergy Gabriel Cathedral
  [​IMG]
  Birkaç rahipten biri, dogmatik tartışmaları asla kaçırmaz. İnsanlara karşı sevecen, dürüstlük abidesi bir kişi.

  Steward
  [​IMG]
  Yupitel Mansion Parçalanmış Partize ailesinin, ölü efendisine sonsuz derecede bağlı kahyası.

  Consul
  [​IMG]
  RialtoKingis palace Asil imparatora sadık birkaç resmi yetkiliden biri. Genç ve zeki, kralın sarayındaki imparatora yardımcı olmakta.

  Harbour
  [​IMG]
  Manager GaleSouthern harbour of East EuropeGale, Konstantinopolis'teki limanı idare eden Georion’un küçük kardeşidir. Kardeşini Konstantinpolis'e kadar takip etti ama kardeşinden farklı olarak, donanmadan hiç hoşlanmaz. Konstantinopolis'in limanı, korsanlara karşı bir savaş nedeniyle kullanılamaz hale gelince Doğu Avrupa'nın güneyinde yeni inşa edilecek limana gönüllü yönetici oldu.

  Sunset
  [​IMG]
  WitchLighthouse of the witchRahibelikten gelen, ancak sihir yeteneğinin farkına varınca kötü ruhları kovan biri olmak yerine cadı olmayı seçen kişi. Yabancı bir soyun saldırısı sırasında ölüm tehlikesindeki imparatorun hayatını kurtardı.

  Boy
  [​IMG]
  YongsoLighthouse of the witchBir asilzadeye satılmış Çinli köle. Asilzadenin pintiliğinden çok çekip kaçtı ama Melrin tarafından yakalandı; şimdi onun için çalışmakta. Melrin'den kaçmaya çalışır ama Kiske tarafından fark edilir. Merlin’in evini terk edememesi için bir büyü ile bağlanmıştır, çünkü Kiske’nin görünmezliğini fark etmediği numarasını yapmıştır ve hala Gün Batımı Cadısı ile birlikte yaşamaktadır.

  - Resim Silinmiş.

  Jangan

  618'de kurulmasıyla birlikte altın çağını yaşayan birlik imparatorluğu. Tang Batı Çin'i yönetmekle ilgilendi ve İpek Yolu'nu canlandırmaya katkıda bulundu. Batı Çin'in yönetimine 7. yüzyılda girdi ve Vaha Krallığı'nı fethetti. Böylece Bukjeong Dohobu ve Anseo Dohobu'yu kurdu ve İslam kuvvetleriyle çatışmaya başladı. O zamanlar Tang, İpek Yolu ticaretinin başlangıç ve bitiş noktası idi. İpek Yolu ticareti ile çok paralar biriktirmiş büyük zengin adamlar.

  - Resim Silinmiş.

  Jangan, Çin atmosferiyle dolu en büyük şehir. İpek Yolu ticareti ile çok para kazanmış varlıklı tüccarların tutunma noktası.

  Dungeon

  Tomb of Qin-Shi Emperor,Qin-Shi Mezarı, Changan'ın doğusundadır. Dev dağın yeraltında bulunur. Toyong askerleri canavar olarak ortaya çıkar.

  Chinese NPC ;

  Blacksmith
  [​IMG]
  Chulsa nBlacksmith's shop Jangan'ın demircisi. Chulsan çeşitli silahlar ve kalkanlar satar ve malzemeleri onarır. En meşhur zanaatkardır ve içmeyi seven sıra dışı bir adamdır.

  Defense Trader
  [​IMG]
  Mrs JangProtector shopChangan'da koruyucu giysiler satan kadın. İpek Yolu'nu geçerken ölen babasının ardından yalnız yaşıyor. Ünlü bir dükkan sahibidir.

  Herbalist
  [​IMG]
  YangyunPotion shopÇeşitli iksirler, şifalı bitkiler ve içkiler satar. Sıradan yaşlı bir adamdır ve ağzı sıkıdır.

  Grocery Trader
  [​IMG]
  JinjinGeneral goods shopÇeşitli aksesuar ve araçlar satar. Şakacıdır ve her şeye burnunu sokmayı sever. Ama küçük erkek kardeşini ve ebeveynleri olmayan çocukları kollar.

  Stable-Keeper
  [​IMG]
  MachunStableChangan'da büyük bir ahırın bakımını yapar. Atlarla bir arada olmayı sever. Alçak gönüllü bir adam gibi görünür ve doğuştan saftır.

  Trade Shop
  [​IMG]
  JodaesanSpecialties shopSadece Changan'a mahsus getirilen tüm özel malları satar. Hesapçı bir mizaca sahiptir ama cimri değildir. Malların değerini belirlemekte ustadır ve tacirler ona güvenirler.

  Storekeeper
  [​IMG]
  Sansan Storehouse Temiz bir kalbe sahiptir ve neşelidir. Tüm kalbiyle Vangu'ya inanır.

  Storekeeper
  [​IMG]
  Wangu Storehouse Vangu, Changan'daki kişilerin mallarını korur. Dunhuang'daki Sansan'a benzer. Ama ikisi arasındaki ilişkiyi kimse bilmez.

  Hunter Guild
  [​IMG]
  Gwakwi Hunter guild Changan'daki avcıları idare eder. Avcı loncasının yöneticisidir.

  Merchant
  [​IMG]
  Guild LeegunSpecialties shopChangan'daki tacirleri idare eder. Tüccar loncasının yöneticisidir.

  Gisaeng YumiBarroom street
  [​IMG]
  Bir yetimdi ve tek başına yaşamını sürdürebilmek için geneleve girdi. Eşkıya grubuyla gizlice anlaşma yaptığından eşkıyaların şehrine girebilir.

  Leebaek Military
  [​IMG]
  CampDövüş sanatlarını Siyah Suikastçı Loncası'nda öğrendi ve Imparatorluk sarayına yükseldi. Şimdi dövüş sanatı yeteneğiyle Askeri kampta askerleri eğitiyor. Gururu ve şerefi diğer insanlardan yüksektir, dolayısıyla bakanlarla geçinemez. Sesi yüksek tonludur ve karakteri dürüsttür.

  Specialty Merchant
  [​IMG]
  Seo Pok Bandit Fortress Tüccar, haydutların hazinelerini diğer tüccarlara satar. Genellikle haydutların kalesinde kalır.

  Wal Young Rich
  [​IMG]
  VillageWalYoung ve kardeşi YangJung ailesi tarafından terk edilmişti, Siyah Suikastçı Loncası tarafından kurtarıldılar. WalYoung kardeşi ve sevgilisi ShinMoo Alevlerin Adamı ile mutlu bir şekilde yaşadı; sevgilisi ShinMoo onu terk edip kardeşi ölünceye kadar. Şimdi Zengin Köy'de tek başına yaşıyor.

  - Resim Silinmiş.

  Silkroad Online - Joymax ' Hesap Oluşturma

  [​IMG]

  JOYMAX.COM’a katılmak için Hesap menüsündeki “Hesap Oluştur” düğmesine basın.

  - Resim Silinmiş.

  JOYMAX.COM kayıt sözleşmesini kabul etmeniz gerekir.

  - Resim Silinmiş.

  Lütfen aşağıdaki kutuların tamamını doldurun.

  - Resim Silinmiş.

  JOYMAX.COM, otomatik hesap oluşturmayı önlemek için Resim Onayı yöntemini kullanır. Lütfen Resim Onayı’nı yazarken büyük/küçük harf uyumuna dikkat edin.

  - Resim Silinmiş.

  Download

  Sol menüdeki [YÜKLEMELER]'e basın ardından web sitesindeki 'Yükleme' sayfasında bulunan [Yükle] düğmesine basın. (İlk önce‘Yükleme’ sayfasına erişmek için web sitesinde oturum açmalısınız.)

  - Resim Silinmiş.

  Silkroad Online Client'ı, Silkroad Online web sitesi de dahil olmak üzere diğer birçok web sitesinden kolayca indirebilirsiniz.

  - Resim Silinmiş.

  İstemci yükleyici ile indirirken daha kolay indirebilirsiniz. (Yükleyici, sadece Internet Explorer 5.0 üzerini destekler ve başka bir Tarayıcı kullanırsanız elle ya da başka bir web sitesinden indirmeniz gerekir.)

  - Resim Silinmiş.

  İndirme tamamlandıktan sonra ekranınızda görüntülenecek yükle düğmesini çift tıklatarak yükleme işlemini başlatın.

  Karakter Oluşturma

  [Yarat] düğmesini tıklayarak karakter oluşturma ekranına gidin.

  - Resim Silinmiş.

  İstediğiniz ayarları girdikten sonra [Onayla] düğmesini tıklayın. (Girilen karakter adı zaten varsa veya geçersizse/zırh ve silah türü seçilmemişse karakter oluşturma işlemi tamamlanmaz)

  - Resim Silinmiş.

  Karakteri oluşturduktan sonra, bağlamak istediğiniz karakteri seçin ve [başlat] düğmesini tıklayın.

  - Resim Silinmiş.

  Ara Birim

  - Resim Silinmiş.

  Karakter Durumu Ekranı

  Karakterin geçerli durumu gerçek zamanlı olarak görüntülenir.
  Karakterin adı, seviyesi, HP, MP, vahşi savaşçı değerleri görüntülenir.
  Seviye atlandıktan sonra görünen + düğmesiyle durum puanları ayrılabilir ve karakter ayrıntıları kontrol edilebilir. Evcil hayvan durumu değerleri, evcil hayvan kullanırken evcil hayvan simgesiyle birlikte görüntülenir.

  - Resim Silinmiş.

  Hedef Penceresi

  Tıklanan hedefin bilgileri görüntülenir.
  Canavarlara ilişkin sağlık bilgileri, mertebesi ve başka bir canavardan alınan olağanüstü durum simgesi sağlanırken, karakterler için Irk (Avrupalı/Çinli) simgesi, karakter adıyla, işiyle, iş seviyesiyle (tüccar, avcı, hırsız) ilgili bilgiler ve durum simgesi sağlanır.

  - Resim Silinmiş.

  Mini harita

  - Resim Silinmiş.

  Kasabalar ve alanları gösteren mini harita desteklenir.
  Üstteki genel bakış düğmesini tıkladığınızda tam boyutlu bir harita açılır.Grup üyeleri, mini harita üzerindeki yeşil noktalardan bulunabilir. Grup üyeleri uzaktaysa, üyelerin bulunduğu yer küçük bir okla gösterilir. Yakınlaştırma/uzaklaştırma düğmesini kullanarak mini haritanın alanını ayarlayabilirsiniz. Görev NPC’sinin konumu, görev sırasında gösterilir.

  Çağırma Ekranı

  - Resim Silinmiş.


  Evcil Hayvan, Yeteneği ve Transferi ile ilgili detaylı bilgi göster. Evcil Hayvan'ı Çağır simgesine basın - Hedefi seç: sol fare tuşuna basın - Durumlar penceresini Aç: sağ fare tuşuna basın

  Hızlı Grup Penceresi

  - Resim Silinmiş.

  Grup üyeleriyle ilgili bilgiler görüntülenir. Üyelerin adı, HP’si, MP’si görüntülenir. Böylece, karakterlerin durumuyla ilgili bilgilere her zaman ulaşabilirsiniz. Üyenin uzmanlığı görüntülenir. Üyenin uzmanlığı, en yüksek iki uzmanlık seviyesinin yalnızca 2’si ile gösterilir. Hızlı grup penceresini tıklayarak oyuncu seçilebilir.

  Uyarı Mesaj Alanı

  Uyarı ve görev mesajı bu alanda görüntülenir.

  - Resim Silinmiş.

  Ekipmanlar için uyarı penceresi

  - Resim Silinmiş.

  Bu resim ekipmanın dayanıklılığını gösterir. Baz rengi gridir. Ekipmanın dayanıklılığı azaldıkça sarı veya kırmızıya dönüşecektir.

  Sohbet Penceresi

  - Resim Silinmiş.

  Farklı oyuncularla All/Party/Guild/Union/Academy'den seçerek ayrı ayrı konuşabilirsiniz
  Yeni mesajlaşma penceresi komutu

  Komut ismiKısa yol 1Kısa yol 2Parti mesajlaşması#/partyYonca mesajlaşması@/guildSendika mesajlaşması%/unionAkademi mesajlaşması&/aFısıltıya cevap ver/reply/rFısılda/whisper/wMesajlaşmayı engelle/ban/bMesajlaşma engelini kaldır/unban/uTicaret/trade/tArkadaş olarak davet et/friend/fLoncaya davet et/join/g
  SP/Deneyim Ölçeği, Hızlı Bölme, Menü ve Hızlı Düğmesi

  SP/Deneyim Ölçeği

  SP ve deneyim puanı kazandıkça, ölçek yükselir ve artış, rakamlarla gösterilir.

  [​IMG]

  Hızlı Bölme


  Beceriler, işlemler, malzemeler ve çeşitli diğer simgeler kaydedilebilir ve hızlı bölme aracılığıyla kullanılabilir.
  1~0 arasındaki rakamlar kullanılabilir, istenen takım seçilebilir ve F1~F4 tuşları aracılığıyla kullanılabilir.

  [​IMG]

  Ek hızlı bölme

  Dikey olarak işlevi değişen bu bölme, oyun penceresinin herhangi bir yerine yerleştirilebilir ve kullanıcılar tarafından serbest bir şekilde taşınabilir. Kısayol tuşu Ara çubuğu + 1~0’dır.

  [​IMG]

  Menü ve Hızlı Düğmesi

  Menü düğmesini tıkladığınızda çanta penceresi açılır ve soldaki her bir sekmeden [karakter, çanta, beceri, işlem, grup, görev] pencereleri açılabilir.
  Menü düğmesinin yanında üç küçük düğme daha vardır. Üstteki İtem Mall, ortadaki topluluk, alttaki de seçenekler düğmesidir. İtem Mall düğmesi, oyunda gerekli olan malzemelerin satıldığı yerdir; Toplulukla ilgili konular topluluk düğmesinden kontrol edilirken oyunla ilgili seçeneklerin tümü de seçenekler düğmesinden denetlenebilir.

  [​IMG]

  Durum Simgesi

  Karakter tarafından kullanılmakta olan beceriler, karakterin durumu ve becerilerin kalan süresi ve durumu görüntülenir.
  Karakter için yararlı olan beceri ve durumlar üst sırada, zararlı olanlar alt sırada simge şeklinde görüntülenir.

  [​IMG]

  Sistem mesaj penceresi

  Mesajlar bu sistem mesaj penceresinde görüntülenir. Mesaj penceresinin üstündeki filtre penceresini tıklayarak mesaj alabilirsiniz.

  [​IMG]

  -> Çalıştırma Yöntemleri

  Fare Kontrolü

  - Resim Silinmiş.

  Klavye Kontrolü

  - Resim Silinmiş.

  Hareket (düğme ayarları değiştirilemez)

  - Resim Silinmiş.

  Kısayol Tuşları (düğme ayarlarını seçenekler menüsünden istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz)

  - Resim Silinmiş.

  Temel Kısayol Tuşları (düğme ayarları değiştirilemez)

  - Resim Silinmiş.

  Kısayol Tuşları (düğme ayarlarını seçenekler menüsünden istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz)

  - Resim Silinmiş.

  Fareyle Kullanılacak Tuşlar (düğme ayarları değiştirilemez)

  - Resim Silinmiş.

  Diğer Tuşlar (düğme ayarları değiştirilemez)

  - Resim Silinmiş.

  Kontrol Penceresi (düğme ayarlarını seçenekler menüsünden istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz)
  Lütfen evcil hayvanları ve nakil/hareket çağırma yöntemlerinin farklı olduğunu unutmayın.

  Nakil/Hareket Yöntemi

  - Resim Silinmiş.

  Evcil Hayvan

  - Resim Silinmiş.


  Mavi Vahşi Savaşçı Modu

  Mavi Vahşi Savaşçı Modu bilinen Vahşi Savaşçı Modu'nun daha gelişmiş biçimidir. Belirli bir görevi yerine getirdikten sonra seviye 95 ya da üstü karakterler bu Modu öğrenebilir. Auranın kırmızı olduğu, bilinen Vahşi Savaşçı Modu'nun aksine, Mavi Vahşi Savaşçı Modu mavidir ve 5 seviye grubuna ayrılır.
  Mavi Vahşi Savaşçı Modu'nda hasar emilim yeteneği vardır. Rütbe arttıkça bu yetenek de artar.

  - Resim Silinmiş.

  Arayüzdeki Vahşi Savaşçı göstergesi de kırmızıdan maviye döner.

  - Resim Silinmiş.


  Bileşik Vahşi Savaşçı

  Bileşik Vahşi Savaşçı, Mavi Vahşi Savaşçı Modunu etkinleştirmiş ekip üyelerinin Vahşi Savaşçı enerjilerini birleştirip güçlerini arttırma yoludur. Bileşik Vahşi Savaşçı, Mavi Vahşi Savaşçı Modu'nda 2 ya da daha fazla ekip üyesinin belirli bir seviye Oto. Tecrübe paylaşımı ve Oto. Eşya paylaşımı etkinleştirildiğinde kullanılabilir.
  Bileşik Vahşi Savaşçı aktifleştrildiğinde, Mavi Vahşi Savaşçı yetenekleri kaybolmaz ve saldırı hasarı artar. Ancak Mavi Vahşi Savaşçı Modu'nda rütbe artsa bile, Bileşik Vahşi Savaşçı saldırı hasarı esas artıştan farklı olmaz.

  - Resim Silinmiş.
  - Resim Silinmiş.
  - Resim Silinmiş.

  Normal Avlanma

  - Resim Silinmiş.

  Canavar seçildiğinde, fare imleci kılıç şekilli bir simgeye dönüşür. Fareyi yeniden tıklarsanız, karakter canavara saldıramaya başlar. Siz karakteri hareket ettirmedikçe, karakter canavara saldırmaya devam eder. En baştan canavarı veya canavar üzerine CTRL + sol fare düğmesini tıklayarak canavarlara doğrudan saldırmayı seçebilirsiniz.

  Partiyle Avlanma

  Birlikte parti oluşturmak istediğiniz oyuncuyu tıkladıktan sonra, İşlem menüsü penceresinde grup simgesini tıklayarak grup oluşturmayı isteyebilirsiniz.

  - Resim Silinmiş.

  Seçili oyuncu partiyi oluşturmayı kabul ettiğinde grup oluşturulur. Partiyi oluşturmak isteyen oyuncu parti lideri olur.

  - Resim Silinmiş.

  Bir kişiyi adını tıklayarak sohbet penceresi aracılığıyla davet edebilirsiniz. (kullanılamaz)
  Bir partide seviye farkı 5 seviyeden fazla olamaz; partide en fazla 8 üye bulunabilir.
  Seviye, iki yöntemle verilebilir : Otomatik Paylaşım veya Dağıtım

  1. Deneyimi Otomatik Paylaşma
  Deneyimi Otomatik Paylaşma
Yenilen canavarlar veya tamamlanan görevler sonucu verilen deneyim otomatik olarak tüm partiye eşit oranla dağıtılır. Dağıtılan deneyimin toplamı, seviye farkında değişikliğe neden olabilir.

  2. Deneyim Dağıtımı
  Deneyim Dağıtımı
Deneyim, hedeflenen bir canavara verdiğiniz zarardan, kendi bireysel katkınıza göre verilir. Dağıtım seçeneği belirlenmiş bir partide, parti liderinin seviye farkı üyelerin katılmasını sınırlandırmaz.

  Deneyim, hedeflenen bir canavara verdiğiniz zarardan, kendi bireysel katkınıza göre verilir. Dağıtım seçeneği belirlenmiş bir partide, parti liderinin seviye farkı üyelerin katılmasını sınırlandırmaz.
  Malzeme dağıtımı için 2 yöntem vardır: Malzeme otomatik paylaşımı veya Malzeme dağıtımı.

  1. Malzeme Otomatik Paylaşımı Nedir?
  Bir partide malzemeler kullanıcılar arasında otomatik olarak paylaşılır. Örneğin, partide A – D arası üyeler varsa, malzemeler A kullanıcısından verilmeye başlanır ve daha sonra, ikinci malzeme B kullanıcısına verilir ve bu şekilde devam edilir.

  2. Malzeme Dağıtımı Nedir?
  Kullanıcı bir canavarı yendiğinde, malzeme bu oyuncuya verilir. Malzeme dağıtımı sistemi seçildiğinde, verilen zararda en büyük katkıda bulunan kullanıcı görünen malzemeleri alma konusunda önceliğe sahiptir.


  Becerileri Öğrenme

  Beceri penceresi (S) Açıklaması

  - Resim Silinmiş.  Saygılarımızla;

  - Resim Silinmiş.

  [​IMG]
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. YuGoWorld

  YuGoWorld rank8

  Kayıt:
  23 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  450
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  Müthiş bir rehber olmuş :)
   
 3. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  Sağolasın hacım :muck:
   
 4. Maynard

  Maynard Bilgiliyim

  Kayıt:
  31 Aralık 2010
  Mesajlar:
  2.493
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Point BLank ~ Türkiye

  Oww dehşet ötesi :muck:
   
 5. jVardin

  jVardin rank8

  Kayıt:
  15 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.521
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci - Pc - Oyun - Ps - Video Edit
  Şehir:
  um Yok.

  Bunun üzerine G.mod olmassan sekertirim ^^
   
 6. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  8) :P Dur hacım bismillah daha yeni mod olduk, daha yeni başlıyoruz 8)
   
 7. PeRTePS

  PeRTePS rank8

  Kayıt:
  15 Ekim 2010
  Mesajlar:
  215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  YaKıNUzaK

  Ellerine Saglık hacı harıka olmus bu konu :D
   
 8. Loras

  Loras  

  Kayıt:
  20 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  2.097
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sakarya Atatürk Stadyum / Maraton

  Senden beklenirdi böle bi topic zaten :thumbsup:


  Ps : Perfect :buddha:
   
 9. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  Teşekkür ederim :muck:
   
 10. Jaysean

  Jaysean gamer

  Kayıt:
  6 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.682
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Kırklareli / Üniversitesi

  çok güzel ellerine sağlık
   
 11. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  :muck:
   
 12. Wyndra

  Wyndra olduser

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  232
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Büyük emek büyük uğraş sonucu harika bi konu olmuş :buddha:
   
 13. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  Sağolasın hacım. :kalp:
   
 14. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  :muck:
   
 15. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  Biraz da nostalji yapalım, ne rehber yapmışım breeeh :P
   
 16. THA

  THA moderator

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  757
  Beğenilen Mesajlar:
  42
  Ödül Puanları:
  28
  Meslek:
  System Administrator
  Şehir:
  ls a* && echo “a”

  Evet Gökhan Az evvelde Söylediğim gibi Hem gideri Hem geliri Var. Buram Buram Emek kokuyor Eline sağlık :muck:
   
 17. Apprehension

  Apprehension rank8

  Kayıt:
  25 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  707
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  İzmit / Kocaeli

  bunları görünce ilk silkroadda başladıgım zaman geldi aklıma 1 lwl den 20 lwl i 1 haftada olmuştum makara:
   
 18. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  @Cast

  Bence buram buram uykusuzluk kokuyor abi, ben bitek o geceye dair onu hatırlıyorum çünkü :D

  @Pismaniye

  1-10 level arası Mangyangda kasmıştım :headbang: