Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Intel'in gizli ve yeni işlemci yol haritası internete sızdı

Intel'in 2010'un 3.çeyreğine kadar olan işlemci yol haritası internete sızmış gözüküyor. Üç ana bölümden oluşan yeni yol haritası, özellikle giriş, performans ve en uç noktadaki(Extreme) CPU'ları kapsıyor. Bu CPU'lar arasında Penryn, Nehalem ve yeni 32nm üretime sahip olacak olan Westmere çekirdekleri bulunuyor.

Intel'in 2009'un 3. çeyreğinde çıkarmayı planladığı LGA-1156 soketine sahip 4 çekirdekli 2.93 GHz hızındaki Core i7 870, 2.80GHz'lik Core i7 860 ve 2.66GHz'lik Core i5 750 işlemciler, bu yeni yol haritasının ilk örnekleri olacaklar. Bir diğer çift çekirdekli Clarkdale işlemcilerinin ise, 2010'un 1. çeyreğinde çıkası planlanıyor. Bu işlemcilerin en büyük avantajları, 32nm'lik üretim teknolojisi ile üretilecek olmaları. Bu tarihte çıkacak 3 yeni Clarkdale işlemciler sırasıyla 3.20 GHz, 3.33 GHz ve 3.46 GHz hızlarında çalışacaklar. Son olarak, tüm segment'in en üst noktasında yer alacak olan 6 çekirdeğe sahip Gulftown'lar, 2010'un 2. çeyreği ya da en geç 3. çeyreğinde piyasalara sunulacak. Bu işlemcinin piyasalara çıkmasını geciktirecek tek unsur ise, Core i7 975 Extreme Edition işlemcisinin göstereceği performans gösteriliyor.

Amd ve Ati gibi uygun fiyata daha iyi performans elde etmek varken Intel ve Nvidia tercih edilmez kanımca.Bunların fiyatı da çıkınca baya bi uçuk olacağı kesin.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
amd ile 2600 TL fiyatla sistem kurdum intel ile aynı performansı alacağım sistemi kursaydım 3200 TL tutuyordu şaka gibi resmen, sistemim ise canavar ötesi donanım upgrade yapayım diyorum yapacak birşey bulamıyorum ama ekran kartı gündemi devamlı değişiyor bu yüzden yenilemek lazım kart iyice eskimeden.

Yukarı Alt