1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İnsanın Hızla Delirdiği Yer!


 1. HaveKinqGlavie

  HaveKinqGlavie rank8

  Kayıt:
  14 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  874
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sence ?
  Burada 270 kişiyi göz göre göre delirtiyorlar. Her gün 22 saat kutulara koyup akıl sağlıklarıyla oynuyorlar.


  ABD'nin yarattığı "yeryüzü cehennemi"

  Dünyanın dört bir yanından getirdikleri 270 kişiyi burada tutup göz göre göre delirtiyorlar. Her şey hesaplı. İşin içinde sağlık görevlileri de var. Yöntemler çeşitli ve etkili. Buradan, aklını oynatmadan çıkmak neredeyse imkansız.

  ABD'nin Küba'daki "ultra-güvenlikli" dedikleri Guantanamo Üssü'nde tuttuğu 270 kişinin akıl hastalıklarına yakalanma riski çok yüksek. Uluslararası İnsan Hakları Örgütü, hazırladığı son raporunda bu duruma dikkat çekiyor.

  Burada ABD'nin "terör zanlısı" olarak tuttuğu bu insanların, yıllardır hukuki hakları çiğnendiği gibi, insan hakları da sıfır.

  Sorgular, işkence kapsamındaki yöntemlerle yapılıyor. Bu yetmiyormuş gibi 185 mahkum, tek kişilik, kutu misali hücrelerde tutuluyor. Günde 22 saat, gün ışığı görmeden, kimseyle temas etmeden, temiz hava solumadan, bu kutu-hüçrelerde tutulan Guantanamo tutsaklarının göz göre göre akıl hastalıklarına yakalandıkları belirtiliyor.


  Zaman zaman bu kişiler, uzun sürelerle duyularından yoksun bırakılıyor. Gözleri bağlanıyor, kulaklıklar takılıyor, ağız ve burunları maskelerle kapatılıyor, ellerine eldiven geçiriliyor. Görme, duyma, işitme, dokunma duyularından yoksun, rahat nefes alamadan saatlerce tutulan hiç kimsenin akıl sağlığını tam anlamıyla korumasının mümkün olmadığı belirtiliyor.

  Uluslararası İnsan Hakları Örgütü 54 sayfalık raporunu, Guantanamo'da görev yapan bazı yetkililer, avukatlar ve 6 yıl boyunca Guantanamo'da tutulduktan sonra masum oldukları anlaşılıp serbest bırakılan 12 eski mahkumla yapılan görüşmeler sonucunda oluşturdu.

  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017