1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İngilizlerin kimlik bilgileri internette satılıyor!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.411
  Beğenilen Mesajlar:
  353
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  İngilizlerin kimlik bilgileri internette satılıyor!

  Her 10 kişiden 6’sının bankacılık işlemlerini internet üzerinden yaptığına işaret eden yetkililer, elektronik suçun önlenmesi için daha çok önlemin alınması gerektiğini bildirdi.

  İngiliz yayın kuruluşu BBC, İngilizlere ait isim, adres, pasaport numarası gibi kimlik bilgileri ile kredi kartı numarası gibi mali konulardaki ayrıntıların, suç çeteleri tarafından internet üzerinden 80 sterline satıldığını bildirdi.

  To Get Safe Online adlı grup, kimlik hırsızlığının boyutlarının her geçen gün büyüyerek tehlikeli hal almaya başladığı uyarısında bulundu.

  İngilizlere ait kimlik bilgileri ve finansal detayların, daha çok elektronik suçlarla ilgili yasal düzenlemelerin yeterince bulunmadığı ülkelerde kurulan internet siteleri tarafından satıldığına işaret eden uzmanlar, “buralarda oluşan çetelerin, zengin ülkelerde çok iyi savunulmayan bilgisayarlara saldırarak buralardan kimlik hırsızlığı yaptığı” uyarısında bulundu. Bir kişiye ait bütün kimlik bilgilerinin paket halinde 80 sterline, bir ayrıntının ise 5 sterline satıldığı belirtildi.

  İngiltere’deki bilgisayar kullanıcılarının yarısının koruyucu program kullanmadığı için saldırıya açık olduğunu kaydeden uzmanlar, kullanıcıları, bilgisayarlarına etkili koruma programları yüklemeleri ve internet üzerinden yaptıkları mali işlemlerde kullandıkları şifreleri kolay ulaşılabilir şekilde seçmemeleri ve iyi korumaları yolunda uyardı.
   
 2. PolgaraWahrenheit

  PolgaraWahrenheit rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.082
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Üni
  Eğer pc'de keylogger ya da benim bilmediğim başka bir program varsa bu işlem pek bir önem kazanmıyor. Hoş İngilizleri pek seviyorum denemez ama bunun önüne geçmek için daha caydırıcı cezalara ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Bu suçu işleyen biri için hapis cezasının paraya dönüştürülmemesi , 3-5 yıldan aşağı yatmaması gerek. Çünkü bu işlemlerden zaten 3 yılda kazanacağı parasını bankaya faize koysa , çıktığında daha geniş bir bütçeyle işe el atar. İngiltere sir'lerimiz de bunu düşünemeyeceğine göre :byes: