Industry Challenge Nedir?

Industry Challenge tamamen gerçek iş ve sanayi dünyasından esinlenerek hazırlanmış tarayıcı tabanlı gerçek zamanlı bir oyun. Oyuna kayıt olduktan sonra size verilen para ile kendi şirketinizin CEO’su olarak sanayi ve iş yatırımınızı yapıyor, şirketinizi dünya devi olma yolunda ilk adımı atıyorsunuz. Diğer kullanıcılarla aynı dünyada oynanan Industry Challenge, sizlere pazar payı, yönetici transferi gibi konularda rekabet olanağı sunuyor.

Industry Challenge Gerçekçiliği Nasıl Sağlar?

Industry Challenge, süreçleri gerçek hayattaki süreçlerin simülasyonu şeklinde analiz eder ve sonuçlarıyla işlem yapar. İnsan kaynakları, organizasyon gelişimi, satın alma, üretim, kalite, pazarlama, sistem gelişimi, müşteri davranışları, proje uygulamaları gibi oyunda karşılaşılan tüm süreçler, kabul gören mühendislik metodlarıyla arka planda simüle edilerek sonuçları kullanılır ve size rapor edilir.
Örneğin üretim süreci; üretimin planlanması, hammaddelerin makinelere yüklenmesi, operatörlerin makine çevrimini sağlaması, kalite işlemleri ve ürünün sonraki istasyona taşınması şeklinde gelişir. Her adım kendi içinde simüle edilir. Kullanılan makineler, metodlar, hammaddeler ve çalışan yeterliliği süreçlerin kalitesi açısından önemlidir. Siz CEO olarak kaynakları biraraya getirirsiniz, süreçleri Industry Challenge simüle eder ve size raporlar.

Industry Challenge Nasıl Oynanır?

http://www.industrychallenge.org adresinden bağlandığınız sayfada “Kayıt Ol” seçeneği ile kayıt olursunuz. Sağ üst köşede bulunan dil seçeneklerinden Türkçe seçerek Industry Challenge’ı kendi dilinizde kullanabilirsiniz.

Industry Challenge para birimi Industry Challenge Currency kısaltması olan ICC’dir. Kayıt olunca size 1,000,000 ICC verilir. Yatırımınıza başlarken yardımcı asistanınızın mesajları size yol gösterir. Asistanınız size üretim ve pazarlama için gereken kaynakları biraraya getirene kadar eşlik eder.

Asistanınızla çalışmalarınız tamamlandıktan sonra artık süreçlerinizden sorumlu liderleriniz vardır ve onlarla toplantı yaparak sorunlarını dinleyebilirsiniz.

Oyunun her aşamasında her ekranın sağ üst köşesinden erişilen Yardım Ekranını kullanabilirsiniz. Yardım Ekranı, tüm sayfaları açıklar ve gerektiğinde başvurabileceğiniz “Nasıl Yapılır” başlıklarından oluşur. Ayrıca, her ekranın yine sağ üst köşesinden erişebileceğiniz “Destek” kısayolu ile, Industry Challenge Destek Ekibine mesaj atabilirsiniz. Destek ekibi en kısa sürede size yardımcı olmak için çalışır.

Şirketinizin en yetkili kişisi olarak, stratejik kararlar alır, birçok ülkede üretim yatırımı yapar, değişik ülke pazarlarına atılır, pazarlarınızı reklam kampanyaları, sosyal sorumluluk projeleri gibi metotlarla destekler, diğer şirketlerle rekabet eder, dünya devi bir şirket olma yolunda satışlarınızı ve karınızı artırırsınız.

Yukarı Alt