1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İndirilen Filmleri Part'lardan Dışarı Çıkarma,Sorunları & Çö


 1. belirsizzzzz

  belirsizzzzz Aileden

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.584
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  CeyRRANNCI
  Şehir:
  Tokyo /Y.t

  ÖNCELİKLER PART İÇİNDEKİ FİLM YADA DOSYALAR NASIL ÇIKARTILIR?

  1-) Winrar ile partlandıysa:
  Öncelikle bütün partları teker teker indirelim.Yalnız bütün partların aynı klasörde olması gerekir.Sonra Part1 dosyasını açalım.Karşımıza winrar penceresi gelecek. Pencere içinde zaten dosyaları göreceksiniz. Bütün dosyaları seçip sürükle bırak yöntemiyle çıkartacağınız yere sürükleyiniz(Mesela masaüstü yada partların olduğu klasör,size kalmış). Eğer açma parolası isterse parolayı aynen giriniz ve onaylayın.Dosyaları çıkarmaya başlayacaktır.


  2-) Winzip ile partlandıysa:
  Aynen winrar gibi bütün partları indiriniz. Yine partların hepsi aynı klasörde olması gerekiyor.Mesela 6 Part var. Bu 6 partın 5 tanesi z01,z02,z03,z04,z05 gibi parçalara ayrılır ve birlikte aç dosya görünümündedir. 6 ıncı part winzip dosyasıdır. Winzip dosyasını(6. part) açınız. İçindeki dosyaları seçiniz ve çıkartacağınız yere sürükleyiniz.Şifre varsa şifreyi giriniz.Sorunsuz olarak çıkaracaktır.Bir sefere mahsus olarak z01 dosyasını isteyebilir belki,GÖZAT butonuna basıp Part1'i yani z01'i elle seçiniz.İşlem bukadar bir süre sonra dosyalarınızı çıkarttığınız yerden görüntüleyebilirsiniz.

  OLABİLECEK SORUNLAR

  DOSYALARI ÇIKARTIRKEN ARŞİV HASARLI UYARISI:
  Sebep: Bu uyarıyı ancak partlar tam olarak indirilmediğinde yapar. Bunun sebebi indirme esnasında bağlantı kesintisi olabilir. Kesinti olduğu anda indirmeyi bitirmiş gibi görünür ve indirmeyi keser siz indirdi zannedersiniz.
  Eksik indirdiğinizi nasıl anlarsınız? Bütün partları kontrol ediniz.Mesela 7 part var, 1'den 6'ya kadar olan partlar aynı boyutta olur(mesela 100mb).7. part en son parçalanan dosya olduğu için genellikle diğerlerine göre düşük MB olur.Eğer bu şekildeyse tam olarak indirmişsinizdir ve sorunsuz çıkartabilirsiniz.
  Çözüm 1: Direk(yani bastığınızda direk kaydet gelen)linklerde D.A.P programını kullanabilirsiniz.Eğer bağlantı kesilse bile daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz indirmeye.
  Çözüm 2: Direk link değilde rapidshare yada dosyasitesi uploadı ise Mozilla Firefox tarayıcısını kullanabilirsiniz(Çünkü süre bekletme durumu olduğu için D.A.P. problem çıkarır).Firefox'un kendisine ait bir indirme yöneticisi vardır. Eğer partın eksik indiğini farkederseniz inen eksik dosyayı silip tekrar indirme butonuna bastığınızda yine kaldığı yerden devam edecektir.
  Çözüm 3: Eğer bunlara rağmen sorun yapıyorsa sitemizdeki winrar'ın güncel versiyonlarını yükleyiniz. Versiyon düşüklüğü problem yaratabiliyor.
  İyi çalışmalar yada iyi seyirler...BaTTeRST
   
 2. nirreb1907

  nirreb1907 rank8

  Kayıt:
  26 Şubat 2011
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  ben indirdim arviş bulunamdı diyor herşeyi doğru ama dosya açılmıo neden kaynaklanıo olabilir