- Resim Silinmiş.

Konu eskidi. Arka sayfalara kaydı. Konuyu baştan sona yeni bir anlatımla anlatacağım.

1 - "File>New" diyerek (500x500) formatında yeni bir dosya açalım.

2 - "Rectange Tool" ile sahnemize aşağıdaki gibi bir şekil çizelim.

- Resim Silinmiş.

3 - Yukarıdaki menüden "Layer>Layer Style>Drop Shadow" 2 tıklayın. Karşınıza aşağıdaki pencere çıkacaktır.

- Resim Silinmiş.

5 - Açılan pencereden sol tarafta "Gradient Overlay" a tıklıyoruz. Ayarları aşağıda.((((Renk Kodları: "#22bbe7" ve

"#0c7897" )))))

- Resim Silinmiş.

6 - Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

- Resim Silinmiş.

7 - Yine pencere açıkken "Stroke" seçiyoruz. Renk olarak "363636" belirliyoruz. Ayarlar aşağıda.

- Resim Silinmiş.

8 - Şekillendirmeye devam ediyoruz.

9 - Yandan "Inner Glow" seçiyoruz. Renk kodu olarak "#5fc9e8" kullanıyoruz. "Blend Mode" > Normal yapıyoruz.
Detaylı resim aşağıda. Aşağıdaki resme göre ayarlıyoruz.

- Resim Silinmiş.

10 - Pencereyi kapatmadan son kez "Bevel and Emboss" a tıklıyoruz ve ayarları aşağıdaki gibi yapıyoruz.
Size: 100px ve Soften:0 olacak. Detaylı resim aşağıda mevcuttur.

- Resim Silinmiş.

11 -Sonuç aşağıdaki gibi olmalı,olmak zorunda. :)

- Resim Silinmiş.

12 - Şimdi aşağıda da anlattığım gibi yeni bir layer(katman) oluşturun.

- Resim Silinmiş.

13 - Şimdi oluşturduğunuz katmana bir kez tıklayın. "CTRL" 'ye basılı tutun ve hemen altındaki
katmanı (şeklimiz) seçin. Göreceksiniz ki iki katman da "seçili" hale gelecek. Daha sonra "CTRL+E"
yaparak bu iki katmanı birleştiriyoruz.

14 - Aşağıdan gösterdiğim aracı (Dodge tool) seçiyoruz. Yukarıdan da benim seçitğim fırçayı
seçiyoruz. Detaylı resim aşağıda.

- Resim Silinmiş.

15 - Şeklimizin üzerine darbeler atarak güzel bir şekil yapmaya çalışıyoruz. Ben aşağıdakini yaptım.
Bu işlemi yaparken dilediğiniz fırçaları kullanabilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

16 - Şimdi internetten güzel bir resim bulalım. Ben aşağıdaki resmi buldum. İlk ders için bunu kullanmanız
daha mantıklı olacaktır.

Resmi görmek için tıklayın; http://www.softpedia.com/screenshots/Milla-Jovovich_1.png

17 - Daha sonra resmimizi açıp şeklimizin bulunduğu dosyaya atıyoruz. Resim aşağıda.

- Resim Silinmiş.

18 - Resmin katmanı seçiliyken "CTRL+T" yaparak resmi uygun boyutlara getiriyoruz.
Ben bunu önceki resimde yapmıştım. :)

19 - Resmi şeklin uygun bir yerine koyup modunu "Overlay" yapıyoruz. Detaylı resim aşağıda.

- Resim Silinmiş.

20 - Daha sonra şeklimizin buldunduğu katmanı seçiyoruz. "Rectungalar Marque Tool" adlı aracımızı seçiyoruz.
Şeklimizin tamamını seçiyoruz. Resim aşağıda.

- Resim Silinmiş.

21 - Şimdi burasını iyi okumalısınız. Seçtiğiniz bölgenin üstüne ""Rectungalar Marque Tool" ile sağ tıklayıp,
"Select Inverse" yapıyorsunuz. Böylece seçimi tersine çevirmiş oluyorsunuz.

22 - "Select Inverse" yaptıktan sonra üstteki kadınımızı seçiyoruz. Katmanını seçiyoruz daha doğrusu.
Üstteki katmanı seçtikten sonra "Delete" tuşuna basıyoruz ve böylece de dışarıda kalan bölgeleri silmiş
oluyoruz.

23 - Şimdi yine "CTRL" tuşuna basılı tutarak iki katmanı da seçiyoruz. Daha sonra "CTRL+E" yapıyoruz
ve iki katmanı birleştiriyoruz.

24 - Dilerseniz üzerine fırça kullanarak şekiller oluşturabilirsiniz. Ben oluşturmadım.

25 - Şimdi yazı yazma aracımızı seçiyoruz ve nickimizi yazıyoruz.

26 - Yazımızı yazdıktan sonra "Layer>Layer Style>Drop Shadow" dan gerekli efektleri veriyoruz.
Buraya ayrıntılı girmeyeceğim. Yukarıda anlattım çünkü. Yazımıza şekil verilmiş hali aşağıda.

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
prd arkadaşlar yanlış yere açmışım :lol: . ksurra bakmayın.gerçekten çok hastymm .taşınsın konu

belirsizzzzz

Aileden
çok güzel eline sağlık
Başlığı şöle yap dah hoş durur vede herkeste ps yok gene iş sana kaldı :lolmuch:
Kod:
İmza Yapma[Resimli Anlatım]

BaTTeRST demiş ki:
çok güzel eline sağlık
Başlığı şöle yap dah hoş durur vede herkeste ps yok gene iş sana kaldı :lolmuch:
Kod:
İmza Yapma[Resimli Anlatım]
:mrgreen: sağlık olsun kahvekeyfi

çok uzun anlatılmış,arka plan rengini yap render ı yapıştır 3-5 fırça vur tamam işte al sana imza :lol:

ya bu siteye resim yerleştirmek için fot şhop mu lazım ? bende yok we bulamadım ama word de süper bişi hazırladım ama onuda koyamıyorum anlamadım ben bu işi yaw

malum herkezde ps yoq .. hocam senin kullandıgını bi upload edersen crac i idi cartıydı curtuydu hep sini :) ( zahmet verdik ama D: ) çok saaol şimdiden :)

Barzo

İnsanların Yeteneklerinin Haddi Hesabı Sınırı Falan YOk Yhaw Bu İnsanlar Kendini Aşmış Adeta Profesor Olmuş :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ilkercindik demiş ki:
TuRKiYeLiM demiş ki:
Arkaplanı "#dce1e5" rengli ile boyuyoruz... derken???

arkaplanı onunla doldurucan işte :mrgreen: . paint bucket tool mu ne onla boya işte .(
photoshop-paint-bucket.png
)

Kusura baqma işte cahellik photoshop u yükleyeli 2 hafta oluo :mrgreen:

Bi de burlarda photoshop bilen yoqqi çevremde olsa keşke Neutral

TuRKiYeLiM demiş ki:
ilkercindik demiş ki:
TuRKiYeLiM demiş ki:
Arkaplanı "#dce1e5" rengli ile boyuyoruz... derken???

arkaplanı onunla doldurucan işte :mrgreen: . paint bucket tool mu ne onla boya işte .(
photoshop-paint-bucket.png
)

Kusura baqma işte cahellik photoshop u yükleyeli 2 hafta oluo :mrgreen:

Bi de burlarda photoshop bilen yoqqi çevremde olsa keşke Neutral

Herkes PS'yi ilk yükleyişinde o dönemi geçirir :lol: . Çok ders yap extraokk

Ders yap diosunda daha dandik imza yapmayı bile beceremiom yoksa geliştircem :mrgreen:

Yukarı Alt