Türk televizyonlarında bir ilk gerçekleşiyor, ilk Kürtçe sit-com ekrana gelmeye hazırlanıyor.

Büyükşehirde yaşayan iki gurbetçi Kürt ailesinin hikayesinin anlatıldığı 'Ciran Ciran' yani 'komşu komşu' isimli dizi TRT 6'da yayınlanacak.

Türk televizyon tarihinde bir ilk gerçekleşiyor. Türkiye'nin ilk kürtçe sit-com'u yayın hayatına başlıyor.
'Komşu komşu' anlamına gelen 'Ciran Ciran' isimli dizi TRT 6'da izleyicisiyle buluşacak.

Dizinin başrollerini Kürt izleyicinin yakından tandığı Fahriye Çelik, Murat Batgi ve Osman Xunav paylaşıyor.

"Ciran Ciran"da Batı ile Doğu'nun, eski ile yeninin, modern ile gelenekselin çatışmasından doğan komik insan hikayelerini anlatılacak

Zaten ancak Türkiyede bu ilk olur summer2:

Kürtçe dizi yayınlanması birşey değilde işi abartıp İstiklal marşımızı sansürlemeleri hoşuma gitmiyor.Önce saygı göstermesini öğrensinler sonra demokrasiden bahsetsinler.

Trezeguet demiş ki:
Kürtçe dizi yayınlanması birşey değilde işi abartıp İstiklal marşımızı sansürlemeleri hoşuma gitmiyor.Önce saygı göstermesini öğrensinler sonra demokrasiden bahsetsinler.
Kürtçeyle alakalı bende demiyorum, discovery channel'da mesela muhteşem fizik programları var hopkins filan neden Türkiye'ye getirmiyorlar anlayamıyorum. daral:

Metover demiş ki:
Trezeguet demiş ki:
Kürtçeyle alakalı bende demiyorum, discovery channel'da mesela muhteşem fizik programları var hopkins filan neden Türkiye'ye getirmiyorlar anlayamıyorum. daral:
İzdivaç programları varken millet onlaramı bakar sence ?
Puhahaha :santa:

Yukarı Alt