1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İlginç Evler


 1. Nerissa

  Nerissa rank8

  Kayıt:
  29 Eylül 2008
  Mesajlar:
  696
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  UÇAK EV- NİJERYA
  İlk görenler bir uçak eve çarptı orada öyle kaldı zannediyor ama tabii ki durum böyle değil. Sait Cemal çok gezmeyi seven eşine böyle bir ev yaparak gezemediği zamanları telafi etmesini sağlamış.

  - Resim Silinmiş.

  ANANAS EV- İSKOÇYA
  Sıcak ülke meyvası olan ananas hep egzotikliği çağrıştırır. Bu evin sahibi IV. Dunmore Kontu da öyle düşünmüş. 1761 yılında yaptırdığı evinin yeni yeni İngiltere topraklarına gelen ve çok sevilen ananasa benzemesini istemiş.

  - Resim Silinmiş.

  KUÇU EV- IDAHO- ABD
  Dennis Sullivan ve Frances Conklin çok sevdikleri köpeklerinin anısına bu evi yaptırmışlar. Beagle cinsi köpek biçimindeki ev isteyene kiralanabiliyor.
  - Resim Silinmiş.

  OTOMOBİL EV (AVUSTURYA)
  Herkesin sevgilisi Vos Vos biçimindeki ev Alman mimar Mark Voglreiter tarafından inşa edilmiş. Üstelik elektrikten suya kadar herşeyi çok idareli. 2004 yılında bu evin kirası ayda 2500 Euro idi... Artık faturalardan tasarruf edip ev kirasını ödersiniz...
  - Resim Silinmiş.

  DENİZ KABUĞU EVİ (MEKSİKA)
  Tamamen beyaz malzemelerin kullanıldığı ev Mujeres adasında. İçinden her an bir deniz kızının çıkacağı izlenimini veren evde yine de geleneksel mimari ögelere yer verilmiş. Bazı aylarda kiraya verilen evin isteklisi çok...
  - Resim Silinmiş.

  FIÇI EV- (ABD- Michigan)
  1926 yılında Şikago'daki Cooperage Şirketi ürettikleri salatalık turşularının tanıtımında kullanmak üzere bu evi inşa ettirirler. Tasarımcı William Donahey'in çizimlerinden inşa edilen ev halka açık giriş bedava. Ancak içerideki turşulardan para alınıyor.

  - Resim Silinmiş.

  UZAY GEMİSİ EVİ- (ABD- Chattanooga Tennessee)
  1970'lerde yapılanev belli ki o zamanlar çok ünlü olan "Star Trek- Uzay Yolu" dizisinden esinlenmiş. Zamanında "21. Yüzyılın Evi" olarak adlandırılan yerden yüksekteki ev dört ayakla destekleniyor. Özellikle gece elektrikler yandığında gerçekten uzay gemisine benziyor. Şu sıralarda fiyatının düştüğü ve 135 bin dolara satılabileceği söyleniyor.
  - Resim Silinmiş.

  TEKNE EVLER- (ABD -Encinitas California)
  Tekne evlerde yaşamak çok yaygın. Ama bir evi tekne biçiminde inşa edip içinde yaşamak? Bu çok görülen bir şey değil. 20. yüzyılın başlarında deniz sevdalısı biri tarafından inşa ettirilen evler Encinitas kasabasında kurulan bir komitenin gözetiminde ve son gelen haberlere göre evleri müzeye çevirmeyi düşünüyorlarmış.

  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Rhea

  Rhea rank8

  Kayıt:
  16 Eylül 2007
  Mesajlar:
  3.453
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Bursa | Türkiye

  çok güzel evler hele kuçu kuçu köpeği