Takımı
Besiktas
Arrow Bi Siteyi Gezerken ilgimi Cektimi payLaşayım Dedim Cool
104 yaşında ilk kez doktora gitti ;
ANTALYA (İHA) - Antalya'nın Korkuteli ilçesinde yaşayan 104 yaşındaki Kamile Soydan, kalp rahatsızlığı nedeniyle ilk kez doktor karşısına çıktı. 5 çocuğu, 79 torunu olan Kamile Soydan, hayatı boyunca hiç ağrı kesici ilaç kullanmadığını söyledi.

Korkuteli'ne bağlı Büyükköy beldesinde yaşayan 104 yaşındaki Kamile Soydan, ilk kez doktor yüzü gördü. Kalp rahatsızlığı nedeniyle ilk defa polikliniğe gelen Soydan, hayatı boyunca hiç ağrı kesici kullanmadığını, uzun yaşamanın sırrının doğal yaşamda gizli olduğunu söyledi.

Torununun torununu gördüğünü anlatan Kamile Soydan, hayatında ilk defa hastaneye geldiğini, yaşlılığa bağlı olarak kalbinde rahatsızlık olduğu için tedavi göreceğini ifade etti. 104 yaşında olmasına rağmen zihninin hala çok dinç olduğunu söyleyen Kamile Soydan, şöyle konuştu: "5 evladım var, hepsi benimle yakından ilgileniyor. Tüm çocuklarım ve torunlarım bayramlarda beni ziyaret ediyor. 79 torunum var. 104 yıllık yaşadığım geçmişimi hatırlıyorum. Ben sürekli 5 evladıma güler yüzlü ve tatlı dille olmayı öğrettim. Hepsi bana sahip çıktı. Ben yalnızlığa tahammül edemem, çocuklarım benden ayrı kalamaz. Hepsi evli ve her ay birinin evinde kalıyorum. Bu şekilde yaşamaya devam ediyorum."

Erfa Polikliniği'nde Doktor Ertuğrul Bucaklıoğlu tarafından muayene edilen Kamile Soydan'a kalp yetmezliği teşhisi konuldu. :?!!!

o yaşa kadar yaşamak istemem çünkü annemin babamın karımın hatta çevremdeki arkadaşlarımın ölümlerini görmüş olucam Confused tabi onlarda benim kadar uzun yaşarlarsa neden olmasın :lolmuch:

Yukarı Alt