Altından buzdolabına kadar birçok ürüne ek gümrük vergisi geldi! Altın, mücevher, klima. çamaşır makinesi, buzdolabı da dahil olmak üzere birçok ürüne ek gümrük vergisi geldi. İlave gümrük vergisi 30 Eylül’e kadar yüzde 30, daha sonrasında yüzde 25 olarak devam edecek.

İşte ek vergi getirilen ürünler;

Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar..

Kaynaklar:
SON DAKİKA HABERİ: Çok sayıda ürüne ilave gümrük vergisi
Birçok ürüne ek gümrük vergisi geldi! - ShiftDelete.Net

edit:

Son düzenleme:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Zaten dolar arttığı için zamlanıyor birde siz ek vergi getirin.

Kulak arkasına geldiklerinde dururlar zannediyorduk ama..

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bunlar son çırpınışları.

1 hafta önce çamaşır makinesi almıştık, iyi ki de almışız yoksa extra giricekmiş :mrgreen:
Bende çamaşır makinesini aldım ama korona çıkınca diğer eşyalar yarım kaldı. Full ev düzeceğim, buzdolabı, bulaşık makinesi vs... %30 ek vergi çok güzel zamana denk geldi.

Bende çamaşır makinesini aldım ama korona çıkınca diğer eşyalar yarım kaldı. Full ev düzeceğim, buzdolabı, bulaşık makinesi vs... %30 ek vergi çok güzel zamana denk geldi.
şimdiden geçmiş olsun ama halen geç değil eminim 1-2 aya daha beteri olucak :mrgreen::mrgreen:

fırçaları görünce diş fırçası geldi aklıma
banatın başvurusu üzerine "2017'de ithal diş fırçaları için adet başına 0,21-0,23 dolar ek vergi geldi" haberi vardı.
işin garip tarafı o günden beri "Bakkalda ve markette hiç görmedim banat markası"
Yine birşey değişmiyor ithal ürünlere zam gelsede. Her yer yine Apple telefon dolu

Bunun lanetinide biliyorum; Başka fabrikalar olmak üzere çoğu firma senede 270 saatten fazla mesai yaptırıyor

Yukarı Alt