Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
Merkezî ya da çevresel sinir sisteminin hasar görmesi sonucunda ortaya çıkan, 'nöropatik ağrı'nın, basit ağrı kesicilerle tedavi edilemeyeceği bildirildi.

Uzmanlar sinir sisteminin hasar görmesi sonucunda ortaya çıkan süreğen ağrı olarak adlandırılan nöropatik ağrının, hastalar tarafından batıcı, delici, saplanıcı, yakıcı, iğnelenme şeklinde tanımlandığına dikkat çekiyor.

Hastalığın en olumsuz yanının, hastaların fiziksel, psikolojik, duygusal ve sosyal etkiler olduğunu ifade eden Bahar Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Ali Özkan, nöropatik ağrıyı çekenlerin yüzde 70'inde depresyon, anksiyete ve uyku bozukluğu görüldüğünü söyledi. Özkan, "Bu tür ağrı, her 10 kişiden birinde görülen ve oldukça yaygın ortaya çıkan bir ağrı türü. Bazı hastalar vücutlarına sürülen pamukla bile çok şiddetli ağrı çekiyor. Hastaların bir kısmı ağrı nedeniyle çalışamaz, yürüyemez, uyuyamaz, hatta giysilerin yarattığı yanma hissiyle giyinemez hale gelmektedir. Diyabetlilerde çok sık görülüyor. Böbrek yetersizliği, çeşitli damar hastalıkları, alkolizm, bazı nörolojik hastalıklar, kanser, bel ve boyun fıtığı, zona gibi enfeksiyon hastalıklarının nöropatik ağrıya sebep olduğunu biliyoruz." dedi.

Özellikle geceleri artan ağrıların uyku bozukluğuna, sosyal yaşamın aksamasına, depresyon ve gerginliğe yol açtığına değinen Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Nöpopatik ağrının tedavisi çok yönlüdür. Ağrı ile birlikte, buna sebep olan hastalığın ve hastalarda oluşan depresyon, uykusuzluk ve konsantrasyon güçlüğünün de tedavi edilmesi gerekiyor. Tedavide standart ağrı kesicilere yer yoktur. Ağrı kesicilerle tedavide boşa kürek çekmiş olursunuz. Nöropatik ağrının tedavisinde hiçbir zaman basit ağrı kesicilerin yeri yoktur."

aynı şekilde benimde baş ağrım vardı hiç geçmiyordu, doktara gittik hiçbişey yoktur falan dedim ama yalanci timör varmış beyin basınç yapmış ve gözlerim kaymaya başlamış. doktorun dediklerine inanmadım diyebilirim fakat 1-2 hafta sonra gerçekten doktorun dediği gibi çift görmeye başladım ve hemen doktora tekrar gittik 1-2 tedavi yöntemi ile herşeyi çözdü ve bu olay dünyada 1000 kişiden 1 kişide görülüyormuş. çok değişik. :think:

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Infinity demiş ki:
aynı şekilde benimde baş ağrım vardı hiç geçmiyordu, doktara gittik hiçbişey yoktur falan dedim ama yalanci timör varmış beyin basınç yapmış ve gözlerim kaymaya başlamış. doktorun dediklerine inanmadım diyebilirim fakat 1-2 hafta sonra gerçekten doktorun dediği gibi çift görmeye başladım ve hemen doktora tekrar gittik 1-2 tedavi yöntemi ile herşeyi çözdü ve bu olay dünyada 1000 kişiden 1 kişide görülüyormuş. çok değişik. :think:
8O OMG.Hacım çok geçmiş olsun.Büyük tehlike atlatmışsın. :?

AnatoliaFire demiş ki:
Geçmiş olsun. :?
Çoğu zaman ağrlar hapla geçiştiriliyor. Fakat bana da doktor söylemişti; ağrı bir hastalık belirtisidir. Bir yerin ağrıyorsa ağrı kesici ile geçiştirme, doktora git diye.
teşekkür ederim.

PS: başım ağrıdıgı zaman tek çözüm uyumak :mrgreen:

Fre3sTyLe demiş ki:
Infinity demiş ki:
8O OMG.Hacım çok geçmiş olsun.Büyük tehlike atlatmışsın. :?
teşekkür ederim :coffee:

Infinity demiş ki:
AnatoliaFire demiş ki:
Geçmiş olsun. :?
Çoğu zaman ağrlar hapla geçiştiriliyor. Fakat bana da doktor söylemişti; ağrı bir hastalık belirtisidir. Bir yerin ağrıyorsa ağrı kesici ile geçiştirme, doktora git diye.
teşekkür ederim.

PS: başım ağrıdıgı zaman tek çözüm uyumak :mrgreen:
evet baş ağrısının en iyi çözümü uyumak :D

PS:Geçmiş olsun

Yukarı Alt