1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   rew
   rappelz
   park
   boşalan

İki kadın daha virüse yenildi!


 1. MrCrossover

  MrCrossover rank8

  Kayıt:
  3 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Staples Center @ Los Angeles
  [​IMG]

  Domuz gribinden ölenlerin sayısı 23'e yükseldi.

  Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, pandemik grip nedeniyle tedavileri süren 43 ve 53 yaşlarındaki iki kadının hayatını kaybettiği bildirildi.

  Bu ölümlerle birlikte pandemik A (H1N1) virüsünden ölenlerin sayısı 23 oldu.

  Çubukçu'dan öğrencilere: Öpüşmeyin

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Hayırsever İşadamı Hasan Ferdi Turgutlu Tarafından Yaptırılan İlköğretim Okulu ve Bir Lisenin Konferans Salonunu Açtı. Domuz Gribine Karşı Öğrencilere Öpüşmeme Tavsiyesinde de Bulunan Çubukçu, Uyarılara Rağmen Kendisini Karşılamaya Gelen Onlarca Kişiyle Tokalaştı.

  Hasan Ferdi Turgutlu'nın kendi adıyla yaptırdığı 24 derslikli ve 143 öğrenci kapasiteli ilköğretim okulunun açılış törenine milletvekilleri Recai Berber ve Mehmet Çerçi, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi ve Turgutlulu olan eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök de katıldı.

  Törende konuşan Bakan Çubukçu, geleceğe doğru atılacak en büyük adımın, eğitimde bütün çocuklara fırsat eşitliği sağlamaktan geçtiğini belirtti.

  Çubukçu, "Bugün çocuklarımızın aydınlık geleceğine bir kapı daha aralıyoruz. Bizi bu çabalarımızda yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Hasan Fehmi Turgutlu'ya teşekkür ediyorum. Bir seferberlik ruhuyla sürdürülen çalışmalarda Türkiye'nin her bölgesinin, beldesinin eğitim göstergelerinin yükseldiğini memnuniyetle görüyoruz. Hayırseverlerimiz başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve medyanın değerli katkıları, bizi aydınlık geleceğe taşıyacaktır. Türkiye'nin geleceğe yönelik yollarının taşlarını hep birlikte döşüyoruz." dedi.

  Eğitimin, her alanda kalkınmanın temel unsuru olması gerektiğinin altını çizen Milli Eğitim Bakanı, değişen dünya şartlarının eğitim ve bilgiyi her şeyin önüne geçirdiğini kaydetti.

  Göreve geldiği günden beri bunun bilinciyle en büyük desteği ve yatırımı eğitime verdiklerine ifade eden Bakan Nimet Çubukçu, "2003 ile 2009 yılları arasında Manisa ve ilçelerinde 2 bin 249 dersliğin yapımı tamamlandı. Bugün Manisa'da derslik başına düşen öğrenci sayısı ilköğretimde 26, ortaöğretimde 27, genel ortaöğretimde 24'tür. Derslik yaparak ve sınıf mevcutlarını düşürerek elbette eğitimin bütün problemlerini halletmiş sayılmayız ama altyapıyı güçlendiren her yatırıma paralel olarak kalitenin de arttığını belirtmek isterim." şeklinde konuştu.

  Çocukların geleceğe yönelik bütün donanımlarının temelinin ilköğretim safhasında atıldığına da dikkat çeken Çubukçu, kendilerine düşenin bütün imkânları seferber ederek daha kaliteli eğitim sağlamak olduğunu vurguladı.

  Vali Güvenç ise Manisa'nın eğitimine verdiği destekten dolayı Bakan Çubukçu ve hayırsever işadamı Turgutlu'ya teşekkür etti.

  Konuşmaların ardından Hasan Ferdi Turgutlu İlköğretim Okulu'nun açılış kurdelesi kesildi. Sınıfları gezen Bakan Nimet Çubukçu, öğrencilerinin yanına oturarak bir süre sohbet etti. Öğrencilere, Domuz Gribine karşı öpüşmeme tavsiyesinde de bulundu. İki kız öğrenciye ne olacaklarını soran Bakan Çubukçu, öğrencilerden "Öğretmen olacağız." cevabını aldı.

  Bakan Çubukçu, daha sonra Halil Kale Fen Lisesi'nin konferans salonunu açarak, yetkililerden okul hakkında bilgi aldı.​
   
 2. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bol bol mandalina portakal indiriyorum miğdeye :twisted:
   
 3. hellboy1

  hellboy1 rank8

  Kayıt:
  17 Ekim 2009
  Mesajlar:
  455
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  iyi, bu akılla gidersek 1 seneye 1m kisi ölecek :oldie:
   
 4. RiqueLme

  RiqueLme Bilgiliyim

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.821
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Attacking right midfielder
  bağısıklık sistemin saglamsa ası olmana gerek yokki zaten ben 5 senedir grip nedir bilmiyorum övünmek gibi olmasın ama bagısıklık sistemim gercekten saglam diye düsünüorm. evde babam annem ve kardesim grip olur onlara corbalarını ben pişiririm dısarı cıkıp üsümesinler diye bu hep böyleydi bu kış geldi yine gripler bende yine bişi yok :D hem domuz gribide neymiş ne gripler gördük biz :D Türk'e bişey olmaz ^^
   
 5. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Bu olay çooook abartılıyor.Normal bir grip virüs'ünden senede 500k kişi ölüyorken , bu virüs'dede pek farklı birşey yok.Sadece daha hızlı bulaşıyor.
   
 6. RiqueLme

  RiqueLme Bilgiliyim

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.821
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Attacking right midfielder
  ama kesinlikle Ellerimin temizligine ve C vitamini olan ürünlere ilgim coktur favori meyvem mandalina 3 günde 5-7 kilo mandalina yı tekerlerim :D
  pc basında cok lezzetli gelior pazarda kendi mandalina cımvar beni kazıklamıo hep iyilerini verior cünkü 3 gün sonra yine pazar var ve yine en az 5 kilo mandalina alıcam :D
  bu gün yine aldım isteyene verebilirim :D