1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İğneyle Çocuk Düşürülüyor !


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  1.3 milyarlık nüfusu yüzünden ‘tek çocuk’ evlenecekler politikası uygulanan Çin’de ikinci çocuğuna hamile kalan bir kadının 8 aylık bebeği iğneyle düşürüldü.

  [​IMG]

  1.3 milyarlık nüfusu nedeniyle sıkı bir aile planlama politikası izlenen Çin’de yaşayan 36 yaşındaki Şiao Aiying 8 ay önce ikinci çocuğuna hamile kaldı. Bunun üzerine önceki gün 12 polis kadının evini bastı. Kadını dövdükten sonra zorla hastaneye götürdüler. Genç kadına ilaç enjekte eden doktorlar, bebeğin düşmesini sağladı.

  30 BİN DOLAR CEZA

  Aiying’in eşi ise olayı saniye saniye kameraya alıp yerel medyaya verdi. 10 yaşında bir kız çocukları bulunan çift, ikinci çocuk sahibi olanlara uygulanan para cezasını göze aldıklarını, ancak böylesine bir dehşetle karşılaşmayı beklemediklerini söyledi. Kadının kocası, eşini muayene ettirmek üzere yaklaşık bir ay önce hastaneye gittiklerinde, çocuğu aldırmaları yolunda doktorlar tarafından uyarıldıklarını söyledi. Çin’de ikinci çocuğa izin verilmiyor. İkinci çocuk sahibi olanlar yaklaşık 30 bin doları bulan para cezalarına çarptırılıyor. Ancak son yıllarda zenginleşen birçok ailenin bu cezayı ödemeyi göze alarak birden fazla çocuk sahibi olmayı seçtiği belirtiliyor.​