1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

IE 8'in özel sürümü! İndirin...


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  Çocuklar için Internet Explorer 8

  Internet Explorer'ın özel bir gün için yayınlanan özel bir sürümü: İndirin, farkı görün

  Microsoft popüler internet tarayıcı Internet Explorer 8'in özel bir sürümünü yayınladı.

  Bu özel IE8 sürümü IE8 üzerine kurulu bir eklentiden oluşuyor. Amacı çocukları internetteki zararlı içerikten korumak ve güven içerisinde sörf yapmalarına imkan tanımak.

  İnternet üzerinde sakıncalı içeriği bildirmeye ve tacize karşı tek bir tıklamayla imkan tanıyan bu özel sürüm, özel bir gün için yayınlandı.

  Güvenli internet günü olarak bilinen bu günü kutlamak için yayınlanan bu sürüm, CEOP ve Microsoft birlikteliğiyle gerçekleştirildi. CEOP'un açılımı Child Exploitation and Online Protection Centre; anlamı ise çocuk istismarı ve online güvenlik merkezi, yani çocukları istismar edilmekten korumayı amaçlıyor.

  İşte indirme bağlantısı

  İndirilip kurulduğunda Internet Explorer 8 üzerine bir tuş ekliyor. Bu tuşa tıklayan çocuklar taciz, saldırı, zararlı içerik, hack, mobil problemler ve virüsler konusunda ihbarda bulunabiliyor.

  CEOP'un CEO'su Jim Gamble yaptığı açıklamada "Aileler ve çocuklar aradıkları yardımı bulmak için sayfa sayfa interneti gezmek zorunda değiller. Bu yeni araç, tavsiye, yardım ve bildirim hizmetlerini direkt tarayıcıya entegre ediyor. Aileler için güven verici bu hizmet ile çocuklar ihtiyaç duydukları desteğe sadece bir tık uzaktalar" dedi.

  Microsoft rakamlarına göre 18 yaşına altındaki internet kullanıcılarının yüzde 60'ıyla tanımadıkları insanlar irtibata geçiyor. Çocukların üçte biri de buna yanıt veriyor. Çocukların yüzde 58'i ailelerinin internet erişimlerinde hiçbir denetim yapmadığını belirtiyor.

  Download: CEOP IE8 eklentisi