1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

İdrarını Karnından Yapıyor


 1. Whisk

  Whisk rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.887
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Kocaeli
  İdrarını doğduğu günden beri karnından açılan delikle yapıyor...

  Tıp dilinde "mesane ekstrofisi" diye adlandırılan doğumsal bir anomali nedeniyle testisleri tenine yapışık olan ve idrar deliği bulunmadığı için idrarını doğduğu günden beri karnından açılan delikle yapan 9 yaşındaki Y.Ç, ameliyat olup sağlığına kavuşmak istiyor.

  Hatay’ın Kırıkhan ilçesine bağlı Barbaros Mahallesinde yaşayan ilköğretim okulu 2’nci sınıf öğrencisi Y.Ç’nin babası M.Ç, günübirlik işlerde yevmiye ile çalışarak 5 çocuklu ailesini geçindirmeye çalıştığını ancak oğlunun yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle zor günler geçirdiklerini söyledi.

  [​IMG]

  Oğlu Y.Ç’nin doğumsal bir anomali nedeniyle cinsel organı gelişmemiş olarak dünyaya geldiğini anlatan M.Ç, "Allah’tan hep bir erkek evlat dilemiştim. Hayalim, sırt sırta verip çalışarak ailemizi geçindirmekti. Ancak, 4 kızımdan sonra dünyaya gelen tek erkek evladım doğduğu günden beri hastalıkla mücadele ediyor" dedi.
  Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Devletin verdiği yeşilkart sayesinde doktor ve ilaç masraflarını karşılayabildiklerini ancak gittikleri doktorların oğlunun hastalığına çare bulamadığını anlatan M.Ç, şunları kaydetti.

  "Oğlumu bir günlük bebekken götürdüğüm Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nin Çocuk Cerrahisi kliniğinde, idrar deliği bulunmadığı için karnından delik açıldı. İdrarını buradan yaptığı için karnına sürekli çocuk bezi bağlamak zorunda kalıyoruz. Bu hastalığın da çaresinin olmadığını söylediler".

  Anne E.Ç ise oğlu büyüdükçe hastalığından daha fazla utandığını belirterek, "Arkadaşları sünnet olurken o hep ağlıyor. ’Anne ben neden böyleyim’ diye soruyor. Ana yüreği dayanmıyor, kahroluyorum" diye konuştu.