Brooklyn

Buralıyım
Moblin 2.1 tanıtıldı

- Resim Silinmiş.
Bugün başlayan IDF 2009 etkinliğinde Intel, gelecek planlarını arka arkaya yaptığı tanıtımlarla açıklamaya devam ediyor. Intel'in Medfield kod adını taşıyan yeni bir mobil platform ile akıllı telefon pazarına adım atmayı ve ARM tabanlı çözümlere rakip olmayı planladığını daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. 32nm üretim teknolojisiyle birlikte akıllı telefonlar için düşük güç tüketimli yeni işlemciler hazırlamayı planlayan Intel, IDF 2009 etkinliğinde donanımlarlal birlikte yeni platform yaklaşımının yazılım ayağına da değindi ve akıllı telefonlar için hazırlanan Moblin 2.1'i tanıttı.

Intel tarafından netbook'lar için geliştirilen Linux tabanlı Moblin işletim sisteminin 2.1 sürümü akıllı telefonları hedef alıyor. Etkinlikten gelen bilgilere göre Atom tabanlı akıllı telefonlar için geliştirilen Moblin 2.1 ciddi bir sosyal ağ optimizasyonuna sahip olduğu ve muhtemelen sadece Atom tabanlı akıllı telefonlarda çalışacağı belirtiliyor. Bu noktada önemli bir detayın da altını çizmekte fayda var, bahsi geçen Atom işlemcileri netbook ve nettop sistemler için geliştirilen modellerden farklı olarak Medfield platformu için 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan farklıl bir ürün grubunda olacak.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt