WQH

rank8
SirGLooMy demiş ki:
herkezin hayat felsefesi farklıdır
kimse kimseyi yadırgamasın hayat çok karmaşık bir oyun herkezin aldığı yaralar farklı bu yüzden görüş açılarıda farklı
üzücü bir durum lakin insanlar kendi dertlerini düşünmekden diğer insanları umarsamaz olmuş
dünyada kaç milyar insanın büyük problemleri var açık ve net herkezin büyük piskolojik sorunları var o yüzden birini yargılamadan önce bir düşünün

ps bende kimseye üzülmüyorum hayattın bana öğrettiği tek ve anlamlı ders budur size göre yanlış olan bana göre doğrudur
bakın bu sadece üzülmekle alakalı değil empati kurmakla da alakalı ben bu resmi görünce empati kuruyorum ve üzülüyorum sen diyosun ki şimdi empati kurun biraz insanların aldığı yaralara bakın ona göre davranın diyosun hem empati kuramam diyosun hem de biraz empati kurun diyosun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

WeAre

Buralıyım
WQH demiş ki:
SirGLooMy demiş ki:
kimse kimseyi yadırgamasın hayat çok karmaşık bir oyun herkezin aldığı yaralar farklı bu yüzden görüş açılarıda farklı
üzücü bir durum lakin insanlar kendi dertlerini düşünmekden diğer insanları umarsamaz olmuş
dünyada kaç milyar insanın büyük problemleri var açık ve net herkezin büyük piskolojik sorunları var o yüzden birini yargılamadan önce bir düşünün

ps bende kimseye üzülmüyorum hayattın bana öğrettiği tek ve anlamlı ders budur size göre yanlış olan bana göre doğrudur
bakın bu sadece üzülmekle alakalı değil empati kurmakla da alakalı ben bu resmi görünce empati kuruyorum ve üzülüyorum sen diyosun ki şimdi empati kurun biraz insanların aldığı yaralara bakın ona göre davranın diyosun hem empati kuramam diyosun hem de biraz empati kurun diyosun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
empati kurmak farklı bir konu hayat felsefesi farklı bir konu dediğinde haklı değilsin demiyorum haklısın lakin bazı insanlara hayatın oynadığı oyunlar acıma üzelme duygusunu köreltiyor benim anlatmak istediğim konu bu

WQH demiş ki:
SirGLooMy demiş ki:

kendi empati kuramıyor ama bize empati kurun diyor işte =)

WQH

rank8
konu amacından sapıyor sanki başından bişey geçenlere geçmiş olsun diyorum umarım körelen duygularınız geri gelir çünkü acımasız dünyayı daha fazla acımasızlaştırmaktan başka bi işe yaramıyo acımasızlık

ruthlessfighter demiş ki:
Hyperion demiş ki:
ne güzel felsefe kalkpsizlik,ruhsuzluk...
çok mantıksızca bir laf oldu bu =)
hayat felsefem bu saçma cümleler yazmak felseme saygı duy :thumbsup:
hayat felsefenin bu olması saçma değil ki =)

ps: uzatmayın artık konu rayına dönsün, bu posttan sonra tek gereksiz post görmek istemiyorum

WeAre

Buralıyım
Kimine göre doğru kimene göre yanlış bunu yargılamak kimseye düşmez

hayatta birine acırsan acınacak duruma düşersin demişler bence boşa dememişer

SirGLooMy demiş ki:
Hyperion demiş ki:
ne güzel felsefe kalkpsizlik,ruhsuzluk...
çok mantıksızca bir laf oldu bu =)
Kimine göre doğru kimene göre yanlış bunu yargılamak kimseye düşmez

hayatta birine acırsan acınacak duruma düşersin demişler bence boşa dememişer

bir önceki postumu görmedin sanırım =))

Takımı
Besiktas
Şikayet ettiğimiz hayatımız, bir başkasının hayali olabilir. Bunun için yüce Rabb'imize hergün şükretmemiz gerekli. :buddha:

Ayrıca konu hakkında tartışmalar çıkmasın, kırıcı olurum.

Yukarı Alt