Beşiktaş'ın kaptanı İbrahim Üzülmez, ''Ciddiyetimizi sahaya yansıtırsak bu kaliteli kadroyla UEFA finaline kadar gidebiliriz. Türkiye'ye çok güzel şeyler yaşatmak istiyoruz'' dedi.

Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu İbrahim Üzülmez, katıldığı panelde UEFA Avrupa Ligi'ndeki şansları ile ilgili gelen soruya "Zor rakipler var. Ama kimse Beşiktaş finale gidemez diyemez. Hedefimiz final. Dinamo Kiev çok tecrübeli bir takım. Herkes Manchester City'yi düşünüyor. Ciddiye almazsanız Dinamo Kiev'e elenebiliriz. Ciddiyetimizi sahaya yansıtırsak bu kaliteli kadroyla finale kadar gidebiliriz. Türkiye'ye çok güzel şeyler yaşatmak istiyoruz" şeklinde yanıt verdi.

Üzülmez, Başbakan Erdoğan'ın stad açılışında tepki görmesiyle ilgili bir soruya, "Bunu doğru bulmuyorum. Sayın başbakanımızın, o stadı, güzelliği ortaya çıkarmakta çok büyük uğraşlar içinde olduğunu basından duyuyoruz. Bunu Galatasaray kulübü başkanı da söyledi. Bu tepkilerin olmaması gerekiyordu. Keşke olmasaydı. üç gündür bunlar konuşuluyor. İyi niyetle o stadı açmaya gelen biri var. Yapılanlar doğru değil" diye yanıt verdi.

''Saha içinde takım olmalıyız''

Deneyimli futbolcu, şampiyonluk şansları ile ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi:

"14 puanlık fark az değil. Sadece Trabzonspor değil, önümüzde Bursaspor ve Fenerbahçe var. Futbolda kimse ikinci yarıda rakiplerimizin puan kaybetmeyeceğini düşünemez. Belki onlar da puan kaybedebilir. İyi kadromuz var ve iyi oyuncular takıma katıldı. İstikrar yakalamazsak, seri galibiyetler alamazsak işimiz zor olur. İlk yarıda herkes bizi favori görüyordu ama puan kayıpları yaşadık. Rakiplerimiz de yaşayabilir.

Ligin ikinci yarısından umutlu olduğunu kaydeden İbrahim, "ama herşeyden önemlisi saha içinde takım olmalıyız. Bunu yaparsak ikinci yarı çok iyişeyler olacaktır" dedi.

Q7 ve çetesi

Takıma yeni katılan Almeida, Simao ve Fernandez ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine "Q7 ve çetesinimi soruyorsunuz" diye espri yapan İbrahim Üzülmez, "futbolculukta yetenek önemli ama karakterin de iyi olması gerekiyor. Yeni gelenler karakter olarak da düzgün arkadaşlarımız. Sakatlığım nedeniyle takımla çalışamadığım için onlarla yemekler dışında çok fazla beraber olamadım ama ilk izlenimlerim iyi. Çok iyi oyuncular ve karakterleri de çok iyi" ifadelerini kullandı.

''Trabzonspor çok istikrarlı''

Şampiyonluk yolundaki rakiplerini de değerlendiren İbrahim Üzülmez, şöyle devam etti:

"Trabzonspor çok istikrarlı. Şenol hocadan sonra büyük bir çıkış yaşadılar. Oyuncular arasındaki disiplin sahada görülüyor. Bu çok önemli. Yetenekli olmak önemli ama takım olmak daha önemli. Trazonspor bunu yaşadı. Tabii Bursaspor ve Fenerbahçe'yi unutmamak gerekiyor. Bursaspor geçen sezon büyük bir başarı yakaladı. Onları tebrik ediyorum. Bursaspor da yarışın içinde olacak ve Fenerbahçe ile biz onları zorlayacağız diye düşünüyorum.

''Del Bosque çok sevecen ve babacandı''

İbrahim Üzülmez, çalıştığı teknik direktörler içinde en beğendiğinin hangisi olduğu sorusunu şöyle yanıtladı:

"Çok değerli teknik adamlarla çalıştım. Çok fazla ayrım yapmak istemiyorum ama Del Bosque'ye çok büyük bir sevgimiz vardı. Hepsine saygı duyuyorum ama Del Bosque çok sevecen ve babacandı. Yenildiğimiz maçlarda bile gelip bize sarılıyordu. Onu İspanya milli takımında gördükçe eski günlere gidiyorum. Ondan çok şey öğrendim, bende büyük bir yeri var.

Ayrıca İbrahim, Beşiktaş'tan başka bir takımda oynayıp oynamayacağı sorusuna, "37yaşında mı? Yok ben Beşiktaş'ta çok mutluyum. Sevdiğim bir camia. Bu büyük camiada kaptanlık onurunu yaşadım. Sevdiğim bu camiada futbolu noktalamak istiyorum" yanıtını verdi.

Panel sonrası İbrahim Üzülmez'e çiçek ve 2010 yılının en iyi futbolcusu ödülü verildi.​

CNNTURK.com

Yukarı Alt