1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

IBM'den 4TB'lık hız canavarı Solid State Disk


 1. Quensis

  Quensis olduser

  Kayıt:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.427
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  In Dem Kampus
  IBM, 4TB'lık dev bir kapasite sunan Quicksilver ile SSD pazarına yeni bir soluk getirecek.

  - Resim Silinmiş.

  HDD'lerin yerini yavaş yavaş SSD'lere bıraktığı şu günlerde birçok firmanın da SSD pazarına girdiğine şahit oluyoruz. SSD'de gelecek gören birçok firma en yeni teknolojilerle donatılmış SSD'lerini pazara sürüyorlar.

  Bu akıma son katılan ise teknoloji devi IBM oldu. 4TB'lık dev kapasitesiyle tüm SSD'leri arkasında bırakan IBM'in bu yeni canavarı dünyanın en hızlı disk çözümünden bile 250 kat hızlı bir yapıya sahip.

  Yıllar yılı iPod gibi müzik çalarlarla ve dijital kameralarla sınırlı kalan SSD'ler, sahip oldukları birçok avantajdan ötürü son yıllarda yavaş yavaş HDD'lerin yerini almaya başladılar. Ancak hız konusunda rakip tanımayan SSD'ler, henüz kullanıcılara yeterli kapasiteyi ergonomik bir fiyata sunmaktan oldukça uzak.

  IBM ise Quicksilver ismini verdiği 4TB'lık son model SSD'siyle artık bu pazardan daha fazla uzak kalamayacağını göstermiş oldu.

  Her ne kadar SSD'lerin fiyatları şu an için el yaksa da, belirli bir periyot içerisinde bu fiyatların kademe kademe düşeceği öngörülüyor. Bu nedenle SSD'ler şimdilik kullanıcıların bir numaralı tercihi olmasa da, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu tablonun değişeceğine şüphe yok.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017