1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

I-Pod'a Yasak Geliyor


 1. Brown

  Brown rank8

  Kayıt:
  26 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.308
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  I-Pod'a Yasak Geliyor
  [​IMG]
  ABD'de Kopya Çekmek İçin Kullanılan I-pod'a Yasak Geliyor


  ABD'DE KOPYA ÇEKMEK İÇİN KULLANILAN I-POD'A YASAK GELİYOR
  ABD'de çok sayıda lisede, öğrencilerce kopya çekmekte kullanıldığı gerekçesiyle gençlerin favori müzik dinleme aracı i-pod yasaklanıyor..

  ABD'deki liseler, kopya çekmekte sıkça kullanılmasından ötürü, gençler arasında çok moda olan müzik dinleme cihazı i-pod'u yasak getiriyor. i-pod'un, ince gövdesi nedeniyle giysilerin altına çok kolay saklanabildiğini belirten lise yetkilileri, kulağın arkasından geçirilen veya bir gömleğin kolunun içinden takılan minik bir dinleme cihazıyla da kolaylıkla kopya çekilebileceğini söyledi. Yasağı hayata geçiren okullardan Idaho eyaletindeki Mountain View Lisesi Müdürü Aaron Maybon, 'Gençlerin yoldan çıkması çok zor olmuyor. Daha kolay kopya çekebilmek için hemen yeni ve daha yaratıcı yollar buluyorlar' şeklinde konuştu.
  FORMÜLLER YÜKLENİYOR

  Aaron Maybon, bazı öğrencilerin formülleri ve diğer bilgileri i-pod'a yüklediğini fark etmeleri üzerine bu cihazları yasakladıklarını söyledi. Aynı lisede öğrenci olan Damir Bazdar (16) da, bazı öğrencilerin edebiyatla ilgili uzun yazıları kaydettiğini, sınav sırasındaysa bunları okuduğunu kaydetti. Diğer öğrenciler de kopyaları i-pod'un 'şarkı sözleri' klasörünün içine gizliyor ve ihtiyacı olduğunda bakıyor. Idaho dışında Seattle ve Washington'daki okullarda da yasak geldi.