1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

I LOVE NUCLEAR


 1. Strike

  Strike Tanınıyorum

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  292
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  M16A4 User
  Şehir:
  Gulag Prisoner, Rescue Captain Price

  [​IMG]
  Nükleer ile yaşamaya hazır mısınız?
  Nükleer enerji geçen 60 yılında hiçbir sorununa bir çözüm bulamadı. Güvenlik açıklarından, atık sorununa, artan maliyet ve inşaat sürelerine kadar pek çok konuda harcanan milyarlarca dolara rağmen nükleer enerji dünyamızın en kirli ve en riskli enerji üretim kaynağı olmaya devam ediyor. Aslında çoktan 20. yy'ın işe yaramaz teknolojileri arasında yerini alması gerekirken birileri bize tekrar tekrar nükleer enerjiyi yeni, güvenli ve temiz bir enerji kaynağı olarak tanıtmaya çalışıyor.

  Ancak biz nükleer enerjiyi zaten Çernobil'den, her yıl Sibirya'ya gönderilmek zorunda kalınan çözümsüz radyoaktif atıklarından, dünya üzerinde 20 yıldır uzun süredir tamamlanamayan ve çok büyük ihtimalle harcanan milyarlara rağmen tamamlanamayacak 12 reaktörden zaten biliyoruz. Şunu da biliyoruz ki Türkiye'de bir nükleer santral kurulursa, bu bize rağmen, çocuklarımızın ve gelecek kuşakların hayatlarını riske atarak ve de bizim ceplerimizden karşılanarak yapılacak.

  Ben nükleer enerjiye karşıyım ve karşı çıkmak için de hem kendi hem de gezegenimiz adına pekçok nedenim var. Vaaddettiği hiçbirşeyi karşılamayan bu kirli, tehlikeli ve pahalı teknolojiyi finanse etmek istemiyorum. Ülkemde nükleer endüstrisinin yalanlarını dile getiren devlet yetkilileri, nükleer enerjinin faydalarını sıralayan eski kafalı bürokratlar görmek istemiyorum.

  Dünya değişiyor, siz de değişin.

   
 2. Zeratul

  Zeratul rank8

  Kayıt:
  30 Kasım 2008
  Mesajlar:
  5.023
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  †ualle† .

  zararlı bir çok şey var . neden herkez nukleer santrale kafa tutma ihtiyacı içerisinde ? .

  ps : sigara ; çocuklarımızın sigaradan haberdar olmaması için ülkede sigara satılmasın diye haykırdıkmı ? , kitleler halinde etklenmiş durumdayız .