1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Hükümet TEKEL'de neden ısrarlı


 1. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul
  Ünal Tanık ve Hasan Öztürk'ün Ülke TV'de birlikte sunduğu 'Aslında Ne Oldu" programında Türkiye'de son bir haftada yaşanan olaylar masaya yatırıldı. TEKEL işçileri ve EMASYA protokolü gündeme getirldi.

  Ülke TV’de, son bir hafta içerisinde yaşanan olaylar her hafta bu programda tartışılıyor; Deneyimli gazeteciler Ünal Tanık ile Hasan Öztürk’ün birlikte hazırlayıp sundukları Aslında Ne Oldu her Salı 22.00’de canlı yayınla ekrana geliyor.

  Programda her hafta Türkiye’de ve dünyada yaşanan olaylar, neden-sonuç ilişkileri ve yerel -küresel perspektifleri ile değerlendirilecek. Olayların devinimi, değişimin hızı, iç ve dış odakların olaylara etkisi, tepkisi ve yakın gelecek öngörüleri ile çok farklı açılımlar Aslında Ne Oldu’da yer alıyor.

  Programda Ünal Tanık, hükümetin TEKEL işçileri konusunda çok büyük bir acizlik sergilendiğini, hükümette tüm konuları Başbakan'ın üstlendiğini bakanların adeta üzerlerine sorumluluk almaktan çekindiğini dile getirerek, TEKEL işçilerinin eyleminin artık eylem olmaktan çıkıp başka alanlara kaydığını 50 gündür eylemde olan işçilerin tüm haklarının kesintisiz kendilerine ödendiğini dile getirerek yaşananlarla ilgili bakanların bilgi vermediğini dile getirdi.

  Tanık bugün TEKEL işçilerinin bir aylık eylemleri ile tüm dengeleri alt üst decek kadar bir hak elde etme peşine girdiklerini, seçime bir yıl kaldığı bir dönemde hükümetin işçileri istediklerinden de fazlasını verebilme imkanı olduğunu ama bu yola gitmediğini kamuoyuna olayın bu yönünün anlatılmadığının altını çizdi.  Hasan Öztürk, önceki hükümetler döneminde işçi ve memurlara daha fazlası verilmesi için adeta yarış yapıldığını ancak sonrasının hep hüsranla bittiğinin altını çizdi. Öztürk, Başbakan Erdoğan'ın populist davranmak yerine işçilere verebileceğim bu kadar diyerek dengeleri korumayı tercih ettiğini söyledi.