1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

HP, KOBİ’ler için Depolama Çözümlerini Genişletiyor


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  HP, küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yönetim, devamlılık ve büyüme konularında destek olan HP Total Care portföyünü genişletiyor. HP StorageWorks X500 Data Vault, HP StorageWorks X3000 ve HP ProCurve 1810G Switch ürün serilerini kapsayan yeni çözümler, veri güvenliğini üst noktalara taşırken, maliyetleri azaltıyor ve verimliliği artırıyor.

  KOBİ’lerin veri depolama, güvenlik ve paylaşım ihtiyaçlarını HP StorageWorks X500 Data Vault ve HP StorageWorks X3000 serisi ürünleri ile daha etkin ve yönetilebilir kılan HP, güvenilir bir ağ altyapısı için de POE destekli HP ProCurve 1810G Switch serilerini sunuyor.

  Küçük iş yeri sahipleri girişimlerinde başarıya ulaşmak için ciddi miktarlarda zaman, para ve kaynak yatırımı yapıyor. Günlük iş meselelerine odaklanılmasının bir sonucu olarak başarıya doğrudan etki edecek teknoloji yatırımları ise çoğu zaman erteleniyor veya göz ardı ediliyor. En sık göz ardı edilen alanlardan biri ise veri depolama ve koruma ihtiyacı. Verinin iyi yönetilememesi ya da kayıpların geri getirilememesi kazanç fırsatlarının kaçmasına da neden olabiliyor.

  HP StorageWorks X500 Data Vault Series
  HP StorageWorks X500 Data Vault serisi depolama cihazları önemli iş verilerini koruma altına alırken lokasyondan bağımsız kolay dosya paylaşımı ve otomatik yedekleme özellikleri ile küçük boyuttaki işletmelerin rekabet gücünü korumasına yardımcı oluyor.

  “Küçük boyuttaki işletmeler herhangi bir kayıp halinde veriyi çabucak geri getirebilecek depolama teknolojilerine ihtiyaç duyuyor” diyen HP Türkiye Veri Depolama Ürün Yöneticisi Selçuk Öznal, HP StorageWorks Data Vault serisinin sınırlı teknoloji kaynakları ve bütçeleri olan küçük boyuttaki işletmelerin veri koruma ve dosya paylaşımı ihtiyaçlarını karşıladığını, bunu yaparken de uygun fiyat ve kolay kurulum sunduğunu söyledi.

  HP StorageWorks X500 Data Vault serisinin 3 TeraByte’a kadar yükseltilebilir disk alanı, küçük işletmelerin ihtiyaçlarını karşılarken, neredeyse sınırsız genişleme kapasitesi sunuyor ve bilgiyi tek bir merkezde depolamasına imkan tanıyor. Veri depolamaya ek olarak, veri koruma ve paylaşımı konularına da çözümleri getiren HP StorageWorks X500 Data Vault, benzer çözümlere oranla yüzde 22 daha uygun bir fiyata sahip. Ayrıca, sunulan çözümle, bilgisayarlar günlük yedekleme işlemiyle veriler güvence altına alınmış oluyor.

  KOBİ’ler için İş Sürekliliği Paketleri
  Kolay kullanılabilir çözümler arayan KOBİ’ler özellikle felaket durumlarında veriyi koruyacak ve üretimin devam etmesini sağlayacak teknolojilere ihtiyaç duyuyor. HP, StorageWorks X3000 ağ geçidi, HP StorageWorks MSA2000 disk dizisi, ağ bağdaştırıcısı (HBA) ve bağlantı kablolarından oluşan toplu çözümü ile HP KOBİ’lerin kritik verilerini koruyarak operasyon kesintilerini en aza indiriyor.
  Yeni çözümler depolama alanında aynı dosyadan birden fazla kopya olmasını engelleyerek kapasitenin daha verimli kullanımını sağlıyor. Yedekleme sistemleri kayıp esnasında hızla verinin geri getirilmesine imkan tanırken RAID 6 çözümü MSA dizisindeki donanımsal arızalarda oluşabilecek veri kayıplarında dahi veriyi kurtarabiliyor.

  HP X3000’in var olan ağlara kolay ve hızlı bir şekilde bağlanabilmesi, BT yöneticilerinin iş sürekliliğini sağlayacak yüksek devamlılığa sahip depolama çözümünü kolayca sistemlerine dahil etmelerine imkan tanıyor. Bunlara ek olarak sunucuların tek bir bilgisayar kümesi olarak çalışmasına imkan sağlayan Microsoft Cluster Server yazılımı ile veri ve uygulama kullanılabilirliği artırılıyor. Ayrıca dosya ve blok depolamanın tek bir havuzda toplanıp birleştirilmesi sonucunda yüksek veri koruması sağlanıyor. Tek bir kaynağın yedeklenmesi çoklu kaynakların yedeklenmesi esnasında ortaya çıkan kaybolma ve tamamlanamama risklerini ortadan kaldırıyor.

  Verimlilik artışı ve yatırım dönüşü
  Microsoft Windows Storage Server 2008 yüklü X3000 depolama sistemleri, Windows Server 2003 yüklü benzer ürünlere oranla yüzde 20 daha hızlı dosya paylaşımı sağlıyorlar. Paylaşımlı depolama sayesinde uygulama sunucularına basitleştirilmiş yönetim ve kapasite genişletilebilirliği sunarken son kullanıcının dosyalarına kendi masaüstü bilgisayarlarından erişmesini sağlayarak çalışmayı hızlandırıyor. HP ProLiant G6 sunucularına ek olarak Intel işlemciler, SATA/SAS sürücüler, SAS ara bağlantıları ve Windows Storage Server 2008 gibi endüstri standardı donanım ve yazılımlara da uyumlu olan HP X3000 ağ depolama çözümleri performans ve stabiliteyi bir arada sunuyor.

  HP ProCurve 1810G Switch Serisi
  Yeni çözümlerin bir parçası olarak HP ProCurve1810G Switch Serisi uygun fiyatlı gigabit bağlantı desteği ile KOBİ’lerin verimliliğini artırıyor. Büyümekte olan KOBİ’lerin artan iş ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ağ altyapısı sunan HP ProCurve 1810G serisi Switchler büyük veya özel eğitimli bir BT departmanına ihtiyaç duyulmadan kolayca yapılandırılıp devam ettirilebiliyor.