1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   modbasvuru

Horner söz verdi


 1. Addicted

  Addicted olduser

  Kayıt:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  10.430
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Homeless
  Christian Horner, Red Bull'un, sezonun kalan üç yarışında takım emri uygulayıp uygulamayacağı sorusuna "hayır" cevabını verdi.

  Şampiyona lideri Mark Webber ile Sebastian Vettel arasında 14 puan fark bulunuyor. Her iki pilot da ilk kez şampiyonluğa bu kadar yaklaşmış durumda.

  Flavio Briatore takımların pilotlar arasında eşitlik yaklaşımına ilişkin eleştirilerde bulunmuştu. Ancak Horner, Vettel'e karşı Webber'i desteklemeyeceklerini ifade etti.

  Horner Briatore'yi işaret ederek, "Mark'ın menajeri olarak başka ne diyebilir ki? Benim cevabım ise oldukça açık, (takım emrine) hayır" diye konuştu.

  Horner, "Ferrari gibi yapsak, enerjimizi sadece bir pilot için harcasak, Flavio'nun takım emrini tercih edeceğini hayal edebilirim, fakat her ikisi de şampiyonluk mücadelesinin ortasındayken bu yanlış olur" dedi.

  "Bizim pilotlarımızdan beklediğimiz tek şey, birbirlerine engel olmamalarıdır" diyen Horner, iki pilotla şampiyonluk mücadelesi vermenin Red Bull için bir "lüks" olduğunu ifade etti.

  Aynı takımda iki pilotun, motor sporlarındaki en prestijli şampiyonluk için mücadele etmelerini anlamaya yönelik bir psiko-analize girmenin gereksiz olduğunu belirten Horner, "Gerilim, bu oyunun bir parçası" dedi.

  Horner son olarak, "Söz veriyorum, takım şampiyonluk yarışına müdahalede bulunmayacak" şeklinde konuştu.
  [​IMG]