Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Takımımızın efsane golcülerinden Pierre van Hooijdonk, Fenerbahçe’nin son durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Takımımızın efsane golcülerinden Pierre van Hooijdonk, Fenerbahçe’nin son durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Şu an Türkiye’de olmadığı için takımdaki havayı bilmediğini söyleyen Hooijdonk, “Futbolcuların ruh hallerini bilemem ama artık bir şeylerin olması gerektiğini düşünüyorum. Üzülüyorum çünkü son maçlarda kritik puanlar kaybedilmemiş olsaydı, Fener zirvenin sahibi olurdu. Takımdaki as oyunculardan, tecrübeli kişilerden bir hareket gelmesi şart. Mesela bir Alex veya Roberto Carlos artık masaya yumruğunu vurmalı” ifadesini kullandı.

‘En akıllı çözüm’

Büyük takımlarda böyle oyuncuların öne çıkması gerektiğini vurgulayan genç futbol adamı “Arkadaşlarına tekrar heyecanı getirecek onlar. Çünkü hâlâ lig bitmiş değil. Çok şey değişebilir. Teknik direktörü konuşmak, tartışmak çok mantıksız geliyor. Fenerbahçe sezona kötü başladı. Teknik adamla ilgili tasarruf o zaman düşünülmeliydi. Şimdi çok geç. şu an teknik direktörü tartışanlar kendisini kurtarmak için bunu yapar. Takımı kurtarmak için radikal kararlar gerekir ve usta isimlerin ön plana çıkması en akkılıca çözüm olur” diye konuştu.

'Nerede o hava’

Türkiye Süper Ligi’ni bu sezon çok iyi takip ettiğini de dile getiren ünlü golcü “Ama bakıyorum Fenerbahçeli futbolcular oynadıkları futboldan kendileri bile zevk almıyor ki, taraftar veya camia memnun kalsın. Bir de geçen sezonu gözönüne getiriyorum. Sevilla veya İnter maçlarını düşünüyorum da, o sınavlarda oyuncular adeta çılgınca coşuyordu sahada. Bakınız önemli olan hep kazanmak değil ama yaptığın işe emek vermek, zevk almak gerekir. Demek istediğin, geçen sezon Fenerbahçe’de herkes yaptığı işten zevk alıyordu” dedi.

Pierre, Güiza için de, “14 milyon EURO bonservis ödendiği için illa da her hafta gol atacak diye bur kural olamaz. Para golü garanti etmez. Benim bonservisim 1 milyon EURO’ydu. Kaç gol attığımı herkes biliyor. Olaya bu şekilde bakılacak olursa Güiza’nın 80 tane gol atması lazım” diye konuştu.

Yukarı Alt