1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

' Hocalı ve Anadolu & Doğu bölgemizde yapılan katliamlar..'


 1. Stephanos

  Stephanos rank8

  Kayıt:
  30 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  3.409
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars'ta Ağrı'da Van'da Erzurum'da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı.  Karnı burnunda zavallı bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı

  :-Akçik, manç?..
  (Kızmı, oğlan mı?)

  -Akçik...
  (Kız)

  Bu cevap üzerine 'oğlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.

  -Tun şahetsar,ınger...
  (Sen kazandın, yoldaş)

  -Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...
  (Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

  -Mayrigı bedge gişdatsine.
  (Annesi besleyecek elbette)

  Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:

  -Mayrig yerahayin zizdur.
  (Çocuğa meme ver)

  Aynı dakikalarda Hocalı'nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

  -Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...
  (Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)

  Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...

  Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

  Bu iki olay Hocalı'da bundan çok değil yalnızca 16 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.

  Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

  Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

  26 Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

  26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

  Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı.

  Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,

  Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.

  Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.

  Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

  Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.

  Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

  Peki neydi bu düşmanlık?

  Ermenistan'daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye'nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan'ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda 'Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün' denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

  Dağlık Karabağ Bölgesi'nde bulunan Hocalı'ya, eski Sovyet İttifakı Silahlı kuvvetleri'ne ait 366.Alay'ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk'ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

  56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

  Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

  Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!

  Fakat katliam sonrası Hocalı'ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı'da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet'nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

  'Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı'daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz' Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996'da Ermenistan Başbakanı oldu.

  Karabağ'da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna,'Hocalı Katlia! mı' baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

  Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.

  Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp ta bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı…………..

  Yazıklar olsun ……  Ve hala onlar Türkler bizi öldürdü diyor.. :|

  P.S : Önceden veren olmuştur eminim :P
   
 2. XianHun

  XianHun rank8

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Pinarbaşi

  ozaman hükümet ne dedi ''kınıyoruz'' gecende haberlerde ermeniler Türk bayrağini yaktilar yine ne dediler kınıyoruz böle girse biz bi b*k olamayiz
   
 3. Streetwise

  Streetwise rank8

  Kayıt:
  11 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.839
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Gözlerimi kırpmadan okudum ya ne şerefsiz birisi bunlarya insan değil bunlar hayvan hepsi,eskiden Atatürk bunları temizlemiş yatıp kalkıp dua etsinler şerefsizler...
   
 4. asdfasdf

  asdfasdf rank8

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  asd
  Şehir:
  işteyim

  ulan varya dediğin gibi "kınıyoruz" demekle hiç bir bok olmaz bişilerin yapması lazım kınamakla olsa dünya ter temiz olurdu ama kınamak olmuyor bişiler yapması lazım ama herkes kendi rahatına düşkün olduğu sürece herkes kedi cebinde kini düşündüüğü sürece anca kınanır zaten bu tür olaylar :? :? :? :?
   
 5. mavi_

  mavi_ rank8

  Kayıt:
  21 Nisan 2007
  Mesajlar:
  827
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  ne bılIm a.g. kayboldum !

  ya şimdi bişeyler söylemek isterim herkes bana yönelecek gel de burada sende yapma ırkcılık nasıl yapılmaz bunlar olduktan sonra?ya bence hiçbir Türk hamile bir kadının karnını deşemez,deşmez ah ki ALP ARSLAN TÜRKEŞ hayatta olacaktı:( gerçekten ben mhp li değilim yani ilgilenmem ama bunlara karşı çıkacak tek kişi bence bu
  +
  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olsa bence acıma duygusundan ve Büyük mü büyük merhameti yüzünden onlara kıymazdı ^^
  Lanet olsun onlara daha ne demeliyimki kınamak la olmaz bu ufak bir sürtüşmede savaş çıkartıp ordularını dağıtmalıyız soykırım demiyorum kadınlar cocuklar onlardada ölmemeli
  benim bir hocam vardı Yunanistan hakkında konuşurken yunanistanla (hocam eski bir emekli, hava yarbayı)bir it dalaşı sırasında bir mermi uçağımıza değerse Yunanistanı en fazla 1 saat içinde yerle bir edebiliriz diordu illa bu mu isteniyor?
  Kınamakla Bitmemeli!
   
 6. dR.NooB

  dR.NooB rank8

  Kayıt:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  3.025
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  lise ögrencisi...
  Şehir:
  ora bura şura bide ora

  Çok acıki gençlerimizin çoğu kafayı knightla silkroadla vs ile bozmuş.. ermeni soykırmını bilmeyen binlerce kişi var..Bizim kendi vatandaşlarımız ermeni soykırmını bilmezken, bunun olmadığını dünyaya nasıl kanıtlarız ki ?
   
 7. Xanthos

  Xanthos rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  9.295
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Zir.Müh.
  Şehir:
  Kalkan-KAŞ/ANTALYA

  dersim katliamını da öğrenmeleri gerek. Kim kimi katletmiş, öldürülenler ve öldürenler kimler öğrenilmesi gerek.
   
 8. Tarantella

  Tarantella rank8

  Kayıt:
  8 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.430
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  can you feel me now?

  bu adamlar böyle işte.
  Türkler barbar Türkler bizi astı,kesti.Türkler papazı öldürdü,Türkler dink' i öldürdü de bilmem ne.
  ki azeri kardeşlerimizin ugradıgı soykırım da belli.

  ya git sen amerikan yerlilerine yapılan vahşeti kabullen,git fransızların cezayirlilere yaptıgı işkencelerden,katliamlardan bahset.
  yok arkadaşım yok.varsa yoksa Türkler bilmem kaç milyon ermeniyi kesti.

  keşke kesseymişiz valla.bakmayın soykırımın yalan olduguna.ben bu ermenilerin kesmemizi çok isterdim.
  hepsinin ortadan kalkması için canımı bile verirdim de neyse..

  çapulculardan oluşan israil ordusu filistine giriyor ortalıgı darmadagın ediyor.o da kesmiyor lübnan 'a giriyor.
  çat çut indiriyor herkesi.onun büyük coni abisi ırak'a özgürlük dagıtmakla meşgul.

  Aç ermeni hükümeti(sadece o da değil amerika,dingiltere,avrupa ülkeleri vs) soykırımı kabul ettirmek istiyor sizce neden ?
  ermenilerin meşhur 3t si vardır hemmen açıklayayım..

  -taninma
  -toprak
  -tazminat..

  bu pis adamlar ilk önce bi sürü propaganda yapıyor.dünyayı arkasına alıyor.
  daha sonra bizim saf yetkililer kabul ediyor bu yalanı.
  daha sonra "vay sen benim insanımı nasıl kesersin hemen ver şurdan biraz toprak" diyor.
  bu da yetmiyor üzerinde topraktan farklı olarak tazminat da alıyor.

  şuan ermenistan da elinde klasörlerle bekleyen o kadar aç adam var ki.
  şu soykırım kabul edilse de artık açlıktan kurtulsak diye yalvarıyorlar tanrıya..

  peki bu 3-5 çapulcuya pabuç bırakmayacak olan kim ?
  -ATA'mın Bursa Nutku'nda bahsettigi "Türk Genci"..
   
 9. mavi_

  mavi_ rank8

  Kayıt:
  21 Nisan 2007
  Mesajlar:
  827
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  ne bılIm a.g. kayboldum !

  sabahdan beri 3yorum helal size forum !
   
 10. Xanthos

  Xanthos rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  9.295
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Zir.Müh.
  Şehir:
  Kalkan-KAŞ/ANTALYA

  ortamı germeyin, yorumunuzu yaptıysanız sakince keyfinize bakın lütfen.
   
 11. MassiveAttack

  MassiveAttack rank8

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.329
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 12. Midbroke

  Midbroke Bilgiliyim

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.008
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.

  alparslan türkeş adam mı be . :P