1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Hitleri soğuk, Cengizi yağmur durdurdu


 1. Buzzz

  Buzzz rank8

  Kayıt:
  27 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5.587
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Londra
  HİTLER KABANINI EVDE UNUTTU:
  Kaynak : yorumla.net - Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir. Uye Olmak Icin Tiklayiniz...
  Eylül 1941'de Rusya’ya saldıran Hitler’in ordusu, soğuk kış şartlarını dikkate almadığı için yenildi. Askerlerine kaban giydirmeyi akıl edemeyen Alman faşist Adolf Hitler, Moskova'daki Kızıl Meydan'da zafer kutlamalarında giyilecek üniformaları hazırlamayı unutmamıştı.


  NAPOLYON MOSKOVA'DA MEVSİMİ ŞAŞIRDI:

  Yıl 1892, Napolyon'un işgalci ordusu Moskova'yı yağmaladı. Fransız askerleri yağmaladıkları şehirde değerli ne kadar eşya varsa Paris'teki kadınlar için çaldı. Zafer sarhoşu 600 bin kişilik Napolyon ordusu, Rusya'nın kışını Fransa'nın kışıyla karıştırdı. Kışın yaklaşmasını dikkate almayan askerlerden sadece 150 bini evine dönmeyi başardı.


  SİS ÇIKTI ABD DOĞDU:

  ABD Başkanı George Washington'un silahsız ve üniformasız ordusu 22 Ağustos 1776’da Britanya ordusu karşısında ağır bir yenilgi alabilir ve bir daha toparlanamayabilirdi. Bir anda çöken ağır sis nedeniyle göz gözü görmez hale gelince savaş başka bir güne kaldı.


  DOLU YAĞDI FRANSA'DA DEVRİM OLDU:

  Kurak ilkbahar nedeniyle gıda fiyatlarının hızla yükseldiği Fransa'da aniden bastıran dolu tarlalardaki ekinleri tamamen yok etti. Kıtlık ile karşı karşıya kalan Fransa'da aç kalan toplum Fransız Devrimi'ni gerçekleştirerek tarihe geçti.


  MELTEM AVRUPA'YI KURTARDI:

  Yunan donanma komutanı Themistokles, M.Ö. 480'de rüzgar bilgisini kullandı. Bu sayede Perslere karşı Salamis Savaşı'nı kazanan Themistokles, Avrupa medeniyetini kurtardı.


  MUSONLAR MOĞOLLARI ENGELLEDİ:

  Shinto rahiplerinin duaları sonucu başladığına inanılan 2 muson rüzgarı, 13’üncü yüzyılda Moğolların Japonya'yı işgalini önledi.


  RÜZGAR ÇIKTI, İNGİLTERE SAVAŞI KAZANDI:

  Yıl 1588.... İspanya Kralı 2'nci Philip komutasındaki İspanyol armadasının, İngiltere karşısında aldığı yenilgi batı medeniyetindeki en çetin mücadelelerden biri olarak bilinir. Rüzgar İngiltere'den yana esince Phililp kaybeden oldu.


  İLK RUSYA MAĞDURU: İSVEÇ KRALI:

  İsveç Kralı 12'nci Charles, Rusya'nın çetin şartlarına ve soğuk kışına aldırış etmeksizin ordusunu ölüme süren ilk Avrupalı lider oldu. Charles'ın Büyük Kuzey Savaşı'nda yaşadığı felaket, Rusya'ya Avrupa'da itibar kazandırdı.


  HİROŞİMA'YI GÜNEŞ YAKTI:


  Havanın açık olmasını fırsat bilen ABD uçağı, atom bombasını Japonya'nın Hiroşima kentine 6 Ağustos 1945'te bıraktı. Sadece 2 gün sonra hava kapalı olduğu için Kokura kenti kurtuldu. Bulut engelini aşamayan uçak atom bombasını Nagasaki'ye bıraktı.


  SEL KÖLELİĞİN ÖMRÜNÜ UZATTI:

  ABD Virginia’da 30 Ağustos 1800’de kölelerin Gabriel adındaki bir kişinin liderliğindeki isyan, siyahların zaferi olabilirdi. Fırtına ve şiddetli yağmur bu isyanın bir plandan öteye geçememesine neden oldu.
   
 2. Macro

  Macro olduser

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.179
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
  Şehir:
  Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
  Bu kişi demirbaş Charles sanırım :lol: