Öncelikle Imbue Önemli
1.Tanker Olmak Amaçsa(ben öyle çat çut giriyim ortamlara Bana bişi olmasın)Cold
2.Damager olmak amaçsa(colda göre daha dikkatli ama daha tehlikeli olmalıyım)Fire

Fakat Benim Tercihim Fireden Yana Çünkü Blader Zaten Diğer Charlara Göre Tanktır Fire Olmassa Fazla damage koyamaz ve ne siz ne karşı taraf pvpden zevk alır ama adamı sinir etmede üstüne yoktur coldun.

Resimsiz bir anlatım olacak ama.. Yararlı olacağına inanıyorum.

Skillere Gelelim:
Bicheon:

Smashing Açmaya Gerek Yoktur Çünkü 8lvla kadar kullanıyoruz 5lvlde 1 lvl verin yeterlidir.

Combolar: Blader=Combolar Direk MaX

Shield Techniques: Block ratio verenleri Açmalısınız Phy Defans Verene Gerek Yoktur Ama Opsiyonel Tabiiki açılırsa fena olmaz

Blade Force Series: Bence Uplanmalı Gerek Kasarken Gerek PvPde bir öncülük kazanmaya yaran bir skill(hem adam çekersiniz(pvmde)pvp başlamadan Uzaktan atıp öncü damageyi elde edersiniz(pvpde)

Hidden Blade Series: Bladerin Blader Olmasını Sağlayan Bir Skill. Halk ARasında Yere Yatırma Olarak GEçen Skill Zor Durumda Kaldığınızda Rakibinizi Yere Yatırarak Size Vurmasını Engeller(2. kitabı ortama saldırı yapar ve çoklu ortamlarda çok işe yarar)ve o yerde bitkin bir halde yatarken bir de diğer yüzsüz skilimiz vardır...

Killing Heaven Blade Series:Az Önce yukarda Bahsettiğimiz Diğer Yüzsüz Skillimiz iste Bu Skilldir Yerde Bitkin Bir Şekilde Uzanan Rakibinize Damage Koymanızı Sağlar Ki Bu Küçümsenecek bir rakam değildir.

Sword Dance Series: Blade Forces Seriesin Alan Etkilisidir Pvm için kullanılır adam çekmek için Bir Nevi focus skillidir.pvpte değil ama pvmde hiç te küçümsenmeyecek skilldir bence 1-2 lvl daha gap gidip açmaya değer bir skill

Shield Protection(passive)=Blocking Ratioyu Pasif Bir Şekilde Arttıran Skilldir... Direk Max!

Fire:
Imbue=Max!!!

Fire Shield Series: Kalkanınıza Efect Reduce Özelliği Verir(Status korunma özelliği( Özellikle Frozen/Frostbite ve burn için çok iyi bir skilldir tabiiki shocku unutmayın çok önemli değildir ama size karşı olan herşeyden korunun(Max!)

Flame Body Series: belirli bir süre Phy attack Verir. Blade için vazgeçilmez bir skilldir bunu atmadan pvp yapmayın o derece önemli bir skill...%13 Damage Artışı Sağlanır(Bu Skill+Passive). Bladenin diğer bir kalbi burda atar..(Max! fakat son kitabı 1 lvlda bırakın(sadece zaman arttırıyor)

Fire Protection Series: Belirli Bir Süre Mag Def. Verir. Nukerler(1 shot 1 kill(bir elf atasözü :)) için Sana karşı da bir şeylerim var diyen bir skilldir Shieldle beraber gayet iyi bir mag def sağlanır...(max!)

Fire Wall Series: Bu ne ya skill mi bu bırak kalsın :mrgreen:

Flame Wawe Series: ben 80 olup 10lvl adam kescem diyosan aç :mrgreen: Gereksiz Sp Kaybı Full str blader için ama gereksiz fanteziler için gayet kullanışlı :mrgreen:

Fire Combustion Series: Eurodaki Insanlar Wizard Kardeşlerimiz invis olup sizi gafil avlayabilirler bir de Life Control skilleriyle tek alma oranları yüksektir(life control 2X Atack Verir Karşılığında Hpsini yarıya indirir 800se 400 olur hpsi)

Flame Devil Force
: Passive % Phy atack Verir Kısaca damage!!! yumull (maX!)

Lightning:
Imbue: Firemiz Varken Lightningi Napalım

Piercing Force: Belirli Bir Süre Mag Atk Arttırır((Yaw Biz Mag mı vuruoz))((Imbue Var Ya))(max!)

Wind Walk Series: Çok Kullanışlıdır Her Charda da var zaten Wind Walksız Olan Char Görmedim % Bazında Movement Speed Verir. 2-4 Kitabı Sizi İleri atar Nukerler Bunu Kullanıp size nuke atmaya çalışırlar ki bu nukerlerin en büyük olayıdır sorun değil onda varsa sizde de var ((Gerekli Gördüğünüz yere kadar açın))

Lion Shout Series: Full str bladeler bu skille manyanglara tek atar çok kullanışlıdır (gereksiz sp kaybı)

Concentration: Gelen Damageyi düşürür Kısaca Def+Def =MAX!

ThunderBolt Series: gene Firedeki Gibi Gereksiz Fanteziler Skillidir Kısaca Gereksiz.

Heaven's Force(Passive) Max! Pasif olarak parry ratio verir gelen damageyi düşürür..

Cold. Eveet Burda Bir Çelişkimiz oluyor.
Fire Bladerler açmamalı? niye mi lvllar 90 olunca mastery lvlın 300da kalacağı acı ama gerçek. Şimdi Coldu Açarsak. Fire/bicheon kesinlikle 90 olacak ((Biri imbue ve fire strnin şah damarıdır Diğerini açıklamama gerek yok sanırsam)) Cold Defans Ağırlıklıdır Bladerde FAzlasıyla o defansın olduğunu düşünürsek. o kadar da gerekli olmadığını görücez fakat lightningden yiyip colda verebiliriz..
Bu Durumda:
Bicheon:90
Fire:90
Lightning:60
Cold:60

bu size kalmış ama bladerin colddan açacağı bir skill yok. Opsiyonel bir biçimde Gene Cold Yerine Heuksal Veya Pacheon açılabilir ((Passivelerden yararlanmak amacıyla)

Bladenin yanında kullanılabilecek Weaponlar:Glaive olmalıdır eğer Diğer bir weapon da kullanılmak istenirse...

Heuksal:60

Veya

Pacheon:60

Pacheonu açmanın şöyle bir avantajı da var biraz damage açığı olduğunu kabullenmeliyiz Bladenin (Glaive ve bowa karşı) Passiveyle Ve Hawk Summon Skilliyle Bu açığı KApatabiliriz...

Bu pacheonun lvlı lightningin lvlı coldun ve heuksalın lvli kesinlikle numunedir. Bu en iyisidir demiyorum Sadece Mesajı iletmeye çalışıyorum O Levelları Kendi Isteğinize Göre Hazırlayabilirsiniz((Bicheon/Fire 90 kalcak))

Eveet bu şekilde kastık charımızı Ve içimizde Yanan Tutuşan Pvp Aşkını Söndürmek amacıyla Cape alıp gidiyoruz şimdi kastık ama iş kasmakla da bitmiyor...

Saldırı Şekli V1:Blade Forces Series-Hidden/Killing Series-Combolar(Blade Forcesi uzaktayken atıcaz adam yanımızdayken atmanın bir manası yok ondan daha iyi skillerimiz de var((Bu Saldırı Şekli Adamı Öldürme Amaçlıdır)

Saldırı Şekli V2:Hidden/Killing Heaven Series ((Bu Saldırı Şekli Sadece Ve Sadece Adamı Oyundan Soğutma Amaçlıdır Bu Taktik sayesinde Premiumsuz bir vatandaşa hayırlı bir iş yaparsınız özellikle arkadaşınız oyuna girmek için kişilerin çıkmasını bekliyorsa bu saldırı şekli sonucunda adamı oyundan çıkartırsınız arkadaşınızla daha eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz :mrgreen:

NOT:**Kesinlikle Alıntı Değildir**

Umarım Faydalı olur ve bladenin saldırı bakımından düşük olduğunu düşünenler için açıklama olur

Rehber DEdiğin okuyucuyu sıkmamalı diye düşünüyorum umarım okurken sıkılmassınız :mrgreen:

SAbit Topic Lütfen...

****Emeğe Saygı****

Valla ne yalan söyliym okumak sıktı beni Rolling Eyes
Keşke skilleri resimlerle gösterseydin,daha çekici olurdu
Ellerine sağlık

rezil bi rehber zaten senin yazcan rehberin ii bisi olmasi beklenemez 80 lvl bladerla 60 lvl nuker a olen adamsin sen yaw birahh bi rehber yazmayi once oynamayi ogren

Makmen ben ne zaman 80lvlda 60lvl nukere yattım? Sen Değilmiydin 23 Lvl(2-1 int) 29 lvl (2-1 str) Charı Alırım Diyen((Ve Bunu Sadece Farklı Serverlerde olmamızdan dolayı cesaretlidğin Zamanı Hatırla Hep Senin KAstığın Güçlü zaten biz ne zaman kassak çok kötü alırım her türlü vsvs. şeylere giriosun kes şu özelliğini. Ve Ondan Sonra Yanlış Yaptığını Anlayıp Dier Bir Char Açıorsun Ve O En Kral oluor ((senin için)) Sonra onu da çürütüyoruz o en kral oluyor Ve ben senin artık hiç bi dediğine inanmıyorum.Ayrıca Bana 80 lvl bladerin pvp yaparak 60lık bir adama ölmesini kanıtla oyunu bırakıcam!!.. Evet göster 80lik full str bladerin 60lık bir adama yattığını oyunu bırakmayan .... gösteremiycen tabi şimdi senin bi lafını hatırlatırdım ama terbiyem el vermes...

Gel de anlat...

Hocam Bi eleman var buna işte bi 80lik vardı gitti yatıp duruodu millete falan dedi yaw dalmasam bile ölmüon zaten kolay kolay nası yatiim

Ayrıca Makmen o eleman Dotada proyum diodu ayrıca pro muydu??

Hep İşine gelen şeylere inanıosun!

hitful demiş ki:
Gel de anlat...

Hocam Bi eleman var buna işte bi 80lik vardı gitti yatıp duruodu millete falan dedi yaw dalmasam bile ölmüon zaten kolay kolay nası yatiim

Ayrıca Makmen o eleman Dotada proyum diodu ayrıca pro muydu??

Hep İşine gelen şeylere inanıosun!
muhabbeti dotaya getirme gecen sen naix le 5-14 oynarken ben anubseranla 27-6 oynuodum suscan smdi ayirca o dedin 2-1 diil de oldunu bedne bilmiom o charin o bnm ilk charimdi ama ne hikmetse kendi lvlimdekilerin hpsini cekiodum

sen kendi lvllarını Çekiodn Ha?? 2-1 int bowsn ötesi yalan Gdion chakjiye 2 ation ordan gaza gelion bana kafa tutuon... Cool ii ben de Earth Ghosta 2 atıom gel her turlu alırım yaptiin aynen bu.....

hitful demiş ki:
sen kendi lvllarını Çekiodn Ha?? 2-1 int bowsn ötesi yalan Gdion chakjiye 2 ation ordan gaza gelion bana kafa tutuon... Cool ii ben de Earth Ghosta 2 atıom gel her turlu alırım yaptiin aynen bu.....
ben o chara ii demiom zaten 2-1 yapilandirmami olur kafami buluon sen benle ne bilim ciddi ciddi sansima fln kesiodum bende mantikli bulmuom ama belkide karsima gelenelr cok noobtular benden beterdiler o char la ben skil wermeyi bilmedim icin 1-13 lvl arasi farm yaptim sen haal o chardan bahsedion kafanmi ii senini yaw :S
ayrica o bow 2-1 diildi mp azalinca int e hp azalinca str ye weriodu7m kac kac oldunu bende bilmiom

hitful demiş ki:
ondan snra şmdkini açtn işte
tmm iste simdiki charim ii bi char bence full int s/s daha ezik sadece 66 lvl ama olsun

bu charda bi sorun yokki tek hatam 43-52 9gap farm yapmakti gece yaptim farmi biraz

Bu Charina karisa noldu mu Sro kolay br oyun olay kasmaya bakio aynı şeklde sempati cafede bisuru var bebeler 50-60 falan onlar da snnkadar bliodr o zaman (( o kşiler "aa bak abinin charı 13 luk 80, Aaa Abinin Charları 80 olarak açılıo diyen ınsanlar))))

hitful demiş ki:
Bu Charina karisa noldu mu Sro kolay br oyun olay kasmaya bakio aynı şeklde sempati cafede bisuru var bebeler 50-60 falan onlar da snnkadar bliodr o zaman (( o kşiler "aa bak abinin charı 13 luk 80, Aaa Abinin Charları 80 olarak açılıo diyen ınsanlar))))
ne alaka

bakın bakın ne diycem :lolmuch: gsl olmus sınavlar bitsin bende 53 lüğü kascam her serverda charım var sıkılıom char açıom:D

okumadım sıktı ama yınede o kdr yazmıssın elıne saglık ee nede olsa burak bu yazıyosa bı bıldıgı vardır:p

Yukarı Alt