1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Hikmet Çetin'e BM teklifi iddiası


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Birleşmiş Milletler'in Afganistan özel temsilciliği için ismi geçen Hikmet Çetin...
  - Resim Silinmiş.
  Birleşmiş Milletler'in Afganistan özel temsilciliği için ismi geçen Hikmet Çetin 2003-2006 yılları arasında aynı ülkede NATO özel temsilciliğinde bulunmuştu.

  İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Times, Birleşmiş Milletler'in Afganistan özel temsilciği için adı geçen adaylar arasında, 2003'ten 2006'ya kadar NATO'nun Afganistan'daki eski kıdemli sivil temsilciliğini yürüten Hikmet Çetin'in de bulunduğunu iddia etti. Haberde söz konusu görevi şu anda yürüten Norveçli diplomat Kai Eide'nin görevinin 2010 mart ayı sonunda sona ereceğine ve Afganistan'daki tartışmalı seçimlerin ardından, BM'nin sahte oylarla ilgili neler yapması gerektiği konusunda Amerikalı Yardımcısı Peter Galbraith'le fikir ayrılığı yaşayan Eide'nin sözleşmesinin yenilenmeyeceğine vurgu yapıldı.

  MART'I BEKLEMEDEN AYRILABİLİR

  Batılı ülkelerin Eide'nin halefi olarak düşündüğü isimler arasında Hikmet Çetin'in yanı sıra; BM'nin Barış Gücü eski başkanı Fransız Jean Marie Guehenno, BM'nin eski Nepal temsilcisi İngiliz Ian Martin, BM'nin Irak'taki eski özel temsilcisi Staffan De Mistura gibi isimler de bulunuyor. Diğer yandan haberde, Eide'nin halefinin kim olacağına yakın zamanda karar verilmesi halinde, 60 yaşındaki Norveçli diplomatın mart ayını beklemeden görevden ayrılabileceği de kaydediliyor.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017