Hidayet Portland'ı geziyor
Portland Trail Blazers'ın teklif götürdüğü Hidayet Türkoğlu, yöneticilerin daveti üzerine bu şehre gitti. Havaalanında Türkçe 'Hoşgeldin' yazılı pankartlarla karşılanan Hido, "Kısa süre içinde kararımı vereceğim" dedi.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) beş yıl formasını giydiği Orlando Magic takımıyla sözleşmesi sona eren ve serbest oyuncu (free-agent) olan Milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Portland Trail Blazers'ın teklifinin ardından Oregon eyaletine gitti.
Önceki gün, kendisini ikna etmek için Orlando'ya gelen Portland Antrenörü Nate McMillan ile yemekte biraraya gelen Türkoğlu, Trail Blazerslı yöneticilerin daveti üzerine menajeriyle birlikte Portland'a hareket etti.
Türkoğlu'nu, Portland Uluslararası Havalimanı'nda takımın Genel Menajeri Kevin Pritchard, yöneticiler Tom Penn, Michael Born, Chad Buchanan ve Yardımcı Antrenör Jay Jensen ellerinde Türkçe ''Hoşgeldin Hido'' yazan pankart ve Türkçe müzik ile karşıladı.
NBA'de sezonun transfer yapacak en gözde oyuncusu olan Milli basketbolcuyu ikna etmek için tüm gayreti gösteren Blazerslı yöneticiler ve takımın teknik kadrosu, Hidayet'i 2 gün boyunca Portland'da konuk edecek.
''Hoşgeldin'' yazılı pankarta ve Türkçe müziğe gülerek karşılık veren ve memnuniyetini dile getiren milli basketbolcuya basın mensupları ve bir grup taraftar da ilgi gösterdi.
Havalimanında açıklamalarda bulunan Türkoğlu, ''Burada olmaktan ve Portland gibi bir takımdan davet almaktan memnunum. Takımı ve şehri 2 gün gezeceğim ve kısa sürede bir karar vereceğim'' dedi.
Portland'ın transfer listesinde ilk sırada olan Türkoğlu, Blazers'ın ilgisinden memnun olduğunu dile getirerek, bir NBA oyuncusunun isteyeceği en önemli noktada bulunduğunu ve kendini özel hissettiğini kaydetti.
Transfer ücretinin önemli olup olmadığı şeklindeki soruya, ''Para doğal olarak önemli. Ama, iyi bir takıma gitmek de her oyuncunun isteyeceği şeydir. Ben de 5 yıl daha NBA'de olmak ve Portland'daki gibi genç, yetenekli ve iyi bir takım kadrosu ile oynamak istiyorum'' dedi.
Trail Blazers takımının Brandon Roy, LaMarcus Aldridge gibi çok genç yıldızlara sahip olduğunu belirten milli oyuncu, genç takıma tecrübesi ile destek olacağını ve şampiyon olabileceklerini söyledi.
Hidayet, henüz bir karar vermediğini de vurgulayarak ''Burada iyi bir vakit geçirip durumu göreceğim. Hepimiz için en iyisi ne ise ona karar vereceğiz. Ben her zaman kısa süre içinde karar vermeyi tercih ederim'' dedi.
Kararının ardından Türkiye'ye gidip tatil yapacağını ifade eden Türkoğlu, kendisiyle kaç takımın ilgilendiğinin sorulması üzerine de, ''1 Temmuz'da serbest oyuncu olmamla birlikte menajerime bazı teklifler geldi ve gelmeye de devam ediyor. Ama Portland'ın ilgisi ve arzusu daha transferin ikinci gününde beni buraya kadar getirdi. Belki başka şehirlere başka ziyaretlerimde olabilir ama şimdi buradaki arkadaşları ve oyuncuları tanımak istiyorum'' dedi.
Portland'ın bulunduğu eyalet Oregon'un gazetesi Oregonian'da yer alan haberde, takım antrenörü Nate McMillan ve Genel Menajer Kevin Pritchard'ın şampiyonluğu hedefleyen Trail Blazers'ın yetenekli ama genç kadrosuna ağabeylik yapacak ve takımı finallere taşıyacak tek oyuncunun Türkoğlu olduğuna inandığı kaydedildi.​

Yukarı Alt