Arkadaşlar O kadar Emek veriyorsunuz Sonra Biri Çıkıyor çarınızı Soyuyor v.b Şeyler Yapıyor.Değeri Bayağı Bir Büyük..

Yapmanız gereken panik yapmamak ve bu siteye girmek..

http://bilisimsuclari.iem.gov.tr/ Bu Site Türk Kanun'un Resmi Bilişim Suçları Sitesidir.

Görevlerimiz Sekmesine gelelim Ve 4.Maddeyi Bir Okuyalım..

4- İnternet ortamında yapılan suça konu( bilgilerin çalınması, MSN hacklenmesi, site hacklemek, …) işlemleri yapan kişi/kişileri tespit ederek gerekli tahkikatı yapmak.

Burada bizi İlgilendiren İnternet Bilgilerinin Çalınması'dır.

Buradan İletişim Kısmını Kullanarak İrtibata Geçe Bilirsiniz.

İrtibata geçtiğinizde şöyle örnek bir konuşma yapabilirsiniz

İyi Günler ben bir onlıne oyun üzerinde karakterimi geliştirdim yüklü miktarda karakterime para yatırdım ve karakterimin maddi değeri biraz büyük.

Böyle bir Şey dediğimizde Karşımızdaki Memur zaten bunu anlayacaktır emin olabilirsiniz ve hemen çarınızın ID'sini İsticekdir Ve ID'ye En Son girilen Yer Zaman Bilgilerini Bulacakdır arkadaşlar..

Not alıntıdır...belki yardımı olur diye paylaşayım dedim...

Daha önce bilişimsuçlarına başvurup çalınan hesabını geri alan oldu mu hiç? Veya çalan kişinin ceza aldığını gören? Pek zannetmiyorum ilgileneceklerini 8O

aynen belki yardımı olur diye söyleyim dedim benimde bir bilgim yok yani gezinim derken buldum paylaşayım dedim

İsro oynuyorsanız bosa basvurmayın geri alamazsınız Neden diye Sorun
Siz joymax kayit olrken anlaşma imzaliyorsunuz bu oyunda saten karakter satmak yasa dişi :)

baskasina bilgleri vermeyin diyede hergün uyariyor joymax mesela
ama genede bilemem benm düsüncem bu :)

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
NoBLe_TuRk demiş ki:
İsro oynuyorsanız bosa basvurmayın geri alamazsınız Neden diye Sorun
Siz joymax kayit olrken anlaşma imzaliyorsunuz bu oyunda saten karakter satmak yasa dişi :)

baskasina bilgleri vermeyin diyede hergün uyariyor joymax mesela
ama genede bilemem benm düsüncem bu :)
Calınma sadece satıs üzerinden olmuyor. Yukarıda msn hacklenmesi diyor.Msn'ini satarken hackleneni gördün mü hic?
Lakin tüm karakterler Joymax'indir diye bir madde de var Isro'da ne yazık ki. Calınan karakter senin degil oyun sirketinin ve bu yuzden ilgilenmezler.

Yukarı Alt