1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Herkes bu davetiyenin peşinde


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  Google'ın yeni geliştirdiği iletişim platformu devrim niteliği taşıyor.
  - Resim Silinmiş.

  Google'ın yeni oyuncağı google wave yeni bir iletişim platformu. Bu platforma üye olabilmek içinde davetiyeye ihtiyaç var.

  Google'ın yeni geliştirdiği iletişim platformu devrim niteliği taşıyor.


  2009 Eylül ayında ilk denemeleri 100 bin Beta kullanıcısı tarafından gerçekleştirilen bu yeni platform pek çok özelliği bir arada kullanma imkanı sağlıyor.
  Bu yeni sistemle chat, e-mail, vikipedia dökümanları ve kolaylıkla fotoğraf paylaşma imkanı sunuyor. Google Wave ile kullanıcıların tarayıcı üzerinden ortak belgeler üzerinde yaptıkları çalışmalar, çeşitli araçlarla daha da kolaylaştırıyor.

  Diğer kullanıcıların belge üzerinde yaptıkları değişikliklerin protokolü eş zamanlı olarak görülebiliyor. Wave uygulaması, yalnızca Google sunucuları üzerinde değil kullanıcıların kendi server'larına da kurulabiliyor. Google Wave, e-günlük ve viki yayıncılığına, foto-albümlerin sunumuna imkân da sunuyor.


  Açık kaynak kodlu Wave platformu, diğer yazılımcılar tarafından hazırlanan araçların (widget) entegrasyonuna izin verecek. Google, Wave uygulamasının facebook ve twitter gibi popüler uygulamalara da eklenebilmesini hedefliyor.

  Google Wave uygulamasını test edilmesi amaçıyla şimdilik olarak davetiye usulü ile siteye girebilebiliyor. Kullanıcılar tarafından Google Wave'e uygulamasını didik didik taranıyor. Google bir sonraki planları Google Wave ile ilgili app store yani uygulama mağazası açmak oldugunuda gelen haberler arasında.

  Google Wave'i geçen Haziran'da yapılan Google Geliştiriciler Konferansı'nda tanıtan Lars Rasmussen, “Projeye kendimize şu soruyu sorarak başladık: Elektronik postayı bugün yeniden keşfetseydik ortaya nasıl bir şey çıkardı. Geliştiricilerden aldığımız istekler, bu mağazanın ortaya çıkmasını sağladı. İnanıyoruz ki Wave'in gelişiminde büyük rol oynayacak" demişti.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017