1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Hercules Serverı İçin Bir Hikaye. Ders Niteliğinde!..


 1. bakbakbak

  bakbakbak rank8

  Kayıt:
  29 Nisan 2008
  Mesajlar:
  42
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Hikayeyi bilenler elbet vardır. Yine de okusun 8)
  Zamanın birinde yaşlı bir evliya varmış. Bu yaşlı evliya kuyuda yaşayan bir yılan ile dostmuş. Evliya adam hergün yılanın yaşadığı kuyunun başına gider, yılan kuyudan çıkar , ağzından bir altın yere bırakır, sonra biraz sohbet ederler ve yaşlı adam evine dönermiş.
  Günlerden birgün yaşlı evliya hastalanmış. Ve kuyunun başına gidemez olmuş. Oğlunu çağırmış bu yaşlı evliya. Oğluna demiş ki ;
  -Oğlum git felanca kuyuya. O kuyudan bir yılan çıkacak. O yılandan korkma, dosttur! Yılan ağzından bir altın koyacak yere. O altını al, git onunla ilaçlarımı al gel.
  demiş...

  Çocuk babasının dediklerini yapmak üzere yola koyulmuş. Kuyunun başına gelmiş. Beklemiş. Biraz sonra gerçekten bir yılan ağzında bir altınla çıkmış. Altını yere koymuş ve kuyuya geri dönmeye başlamış ki , çocugun aklından bi densizlik geçmiş. "Eger yılan altınları kuyudan çıkarıyorsa , kuyu altın doludur. Ben bu yılanı öldürürsem, o altınların hepsi benim olur. Zengin oluruz" diye geçirmiş kafasından. Ve hemen yerde gördüğü ilk taşı eline alıp , kuyuya dönmekte olan yılana olan gücüyle fırlatmış. Yılanın kuyrugu kopmuş. Kuyrugu kopan yılan, can havliyle saldırıp çocugu ısırmış. Çocuk zehirlenmiş ve oracıkta ölmüş.

  Günler geçmiş. Yaşlı adam iyileşmiş. Evliya ya, olayın iç yüzünü biliyo bizimki. Gelmiş kuyunun başına. Yılanı beklemiş. Yılan korka korka kafasını uzatmış kuyudan dışarıya. Yaşlı evliya konuşmaya başlamış;
  -Yılan kardeş. Biz seninle dosttuk. Bizim oğlan bi densizlik etmiş. Cezasınıda çekmiş. Ama biz seninle dosttuk. Yine dost olamaz mıyız demiş ?
  Yılan:
  -Yok! Demiş " SENDE BU EVLAT ACISI, BENDE DE BU KUYRUK ACISI OLDUKÇA , BİZ SENİNLE BİR DAHA DOST OLAMAYIZ " demiş...

  ---------------------------------------------------------------------

  Yılan da olsanız Evliya da olsanız farketmez. Hercules serverında BİZ BİR DAHA DOST OLAMAYIZ... İster sizde ki EVLAT ACISI olsun , isterseniz de KUYRUK ACISI olsun... Farketmez. Yeter ki Evliyanın oğlu olmayın:!: :!:
   
 2. PolgaraWahrenheit

  PolgaraWahrenheit rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.082
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Üni
  +9999999999999999999999999999999999
   
 3. merto.s

  merto.s rank8

  Kayıt:
  21 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  253
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Dj / Producer
  Şehir:
  Ankara
  Süpersin Dostum :wink1: