Beşiktaş'ın resmi internet sitesinde taraftarların sorularını yanıtlayan Sinan, bu sezon çeşitli sıkıntılar yaşamış olsalar da, Beşiktaş'ta mutlu bir sezon geçirdiğini ifade ederek, ''Fakat bu sezonun hedefi olan şampiyonluğu alınca bu mutluluk daha da yükselir'' diye konuştu.

Sinan Güler, Beşiktaş taraftarlarına da övgüler yağdırıp, ''Taraftarın etkisi ve sevgisi tartışılmaz. Zaten Beşiktaş taraftarının katkısını bu sene hem futbolda hem basketbolda bir çok maçta gördük. Özellikle futbolda Liverpool maçı, basketbolda ise Kızılyıldız ve Jerusalem maçlarında Beşiktaş taraftarının bizim yanımızda olması bizi pozitif yönde etkilemiştir. Beşiktaş'ta da sezonun başından beri beni en çok etkileyen bu olmuştur'' diye konuştu.

Beşiktaş'ta, savunma gücünün ön plana çıktığını belirten Sinan, ''Takımda hücum gücü benden daha yüksek oyuncular var ama gerektiği zaman bu konuda takıma ne kadar yardımcı olabileceğimi sezon içerisinde göstermiş olduğumu düşünüyorum. Hücum açısından kendimi daha geliştirebileceğimin farkındayım, antrenörlerimin ekstra desteği ve yardımı ile bu konuda ekstra çalışmalara başladım. Ufuk Sarıca gibi bir hücum silahının bana bu konuda yardımcı olabilmesi benim için büyük bir kazanç'' şeklinde konuştu.

Sinan, Avrupa'da oynama hedefinin olup olmadığı sorusuna ise ''Avrupa'da basketbol oynamak istiyorum. Fakat Türkiye zaten Avrupa basketbolunun en iyi 3 liginden biri, o yüzden bu ligin bir parçası olmak güzel bir şey ama İspanya liginde oynamak çok isterim'' diye yanıt verdi.

Yukarı Alt