"Her şey çok güzel olacak"
Kara Kartal'ın en tecrübeli ismi Rüştü Reçber çok iddialı: Taraftarlar Quaresma'ya bayılacak, Schuster bizi coşturacak. Söz veriyoruz, Beşiktaş yeni sezonda yine kupaları toplayacak.

Türk futbolunda kuşkusuz bir döneme damgasını vurdu Rüştü Reçber... Fenerbahçe’yle şampiyonluklar yaşadı, dünya devi Barcelona’ya imza attı. İspanya’da yaşadığı maceranın ardından yine kısa bir Fenerbahçe seferi yaptı ve Beşiktaş’a demir attı. Kara Kartal’ın çifte şampiyonluğunun ve tarihi Manchester United zaferinin altında onun imzası vardı. Başarısız geçen yılın ardından kabuk değiştiren Siyah-Beyazlılar’da Rüştü Reçber de son durumu FANATİK’e anlattı. Uzatmaya gerek yok, söz Türk futbolunun 1 numaralı kalecisi Rüştü Reçber’de...

‘Quaresma’yı daha görmediniz’

“Herkes Quaresma’yı konuşuyor... Barcelona’da birlikte oynamıştık, ancak benden sonra çok olgunlaşmış. Daha gerçek yüzünü göstermedi, hep birlikte onu tanıyacağız. Antrenmanlarda takıma biraz daha alışması gerek. O zaman hem sahadaki bizler, hem de tribünlerdeki sizler farkı çok daha rahat göreceğiz. Futbolunun yanı sıra takıma moral aşılayan bir kişiliğe sahiptir. En kötü zamanda bile esprileriyle herkesi güldürecek bir insan... Kendisiyle konuştum, gözlemliyorum. Çok olgunlaşmış. Takıma katkısı inanılmaz olacak, taraftarlar ona bayılacak.”

‘Cenk’i çok iyi tanıyorum’

“Denizlispor’dan transfer ettiğimiz Cenk iyi tanıdığım bir kaleci. Kendisi hakkında olumlu referansım da oldu. Sağ olsun, kendisi de bizim arkamızda çalışmaktan çok şey öğreneceğini söylemiş. Ben büyük takımlarda şampiyonluklar yaşadım, yıllarca futbol oynadım. Ama hala öğrenecek çok şeyim var. Cenk de, Hakan da öğrenecek. Beşiktaş’ın kalesinde kesinlikle sorun yok.”

‘Schuster hava getirdi’

“Bernd Schuster takıma taze kan oldu diyebiliriz. Yeni hoca her zaman yeni bir heyecan getirir. Schuster ve yapılan takviyelerle taraftarlar da farklı bakıyor yeni sezona. Biz de önümüze çok daha rahat bakıyoruz. Herkes kendisini göstermek istiyor, bu rekabet takıma çok olumlu yansıyacak.”

‘Çifte kupanın sırrı...’

“Çifte şampiyonluğu, takım içerisindeki havayla kazanmıştık. Futbol bir ekip işi. Neden tekrarlamayalım? Takıma yapılan katkılar, çalışmalar ortada. Başkan’ın, yönetimin yaklaşımı, camianın beklentisi en üst düzeyde. Bizim medyayla aramızda en küçük problem yaşanmadı. Yani ortam hazır. Gerisi, sahadaki bizlere düşüyor. Ancak şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Türkiye’de genç kaleciler, futbolcular yetişiyor. Bir nesil de kayboluyor. Bizim jenerasyon gibisi bir kez daha zor gelir. Baktığımızda alçak gönüllülük gibi kavramlar ne yazık ki kayboluyor.”

‘Kendini bilen dik durur’

“Ben 20 yıldan fazladır futbolun içerisindeyim. Doğal olarak her takımda tanıdığım arkadaşlarım, dostlarım var. Futbolcusu da var, antrenörü de var, yönetici de var. Hepsiyle konuşurum. Bunun yanlış yorumlanmasından doğan rahatsızlıktan hiç etkilenmedim. Çünkü kendini bilen, inanan insana ne derseniz deyin dik durur. Olanlar benim dışımda gelişti ve orada kaldı. Artık kendimi sadece takıma verdim. Çok iyi bir çalışma ortamı var. Bunu sürekli hale getireceğiz ve şampiyonluğa ulaşacağız...”​

Fanatik ^^

Yukarı Alt