1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Her Bütçeye Uygun Sistem Önerileri .


 1. EarthShaker

  EarthShaker rank8

  Kayıt:
  30 Aralık 2007
  Mesajlar:
  67
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Asp
  Bu topiği Bilgisayar toplamak isteyipte toplayamayanlar yararlansın diye açıyorum.uygun olmayan bir donanım varsa bildirebilirsiniz veya bunu alsan daha iyi olur diye uyarırsanız kişiler daha bilinçli toplayabilir.fiyatlarda +- 100 $ oynama yapabilir. malum her yerde fiyatlar aynı değil.

  1)Ekonomik Oyun Sistemi
  Sistemi pek ekonomik bulmayabilirsiniz ama bizim derdimiz en ucuz bilgisayarı toplamak değil. Amaç, işe yarar bir oyun bilgisayarı toplamak.

  - Resim Silinmiş.

  2)Ekonomik Kriz Oyun Sistemi​
  Bu sistem, doların ani yükselmesi gibi kriz durumlarında ya da siz mali açıdan zorlanıyor ve ekonomik sistemi bile pahalı buluyorsanız almanız gereken sistem. Özelliği ise oyun oynatabilmesi ve ucuz olması. Overclock ve güncelleme imkanları kısıtlı.

  - Resim Silinmiş.

  3)Fiyat / Performans Oyun Sistemi​
  Şimdi fiyat/performans sistemlerini görelim.
  - Resim Silinmiş.

  Sistemlerin ikisi de Crossfire destekli. Ama biz HD 4850 ile önerdik. Kendiniz eğer yetersizlik hissederseniz ikinci kartı sonradan takın. Tabii bir yol da hemen iki tane HD 4830 almak. İki tanesinin fiyatı 228$ yapıyor. Tek HD 4870'ten ucuz. AMD sistemdeki anakart çok daha ekonomik ama Crossfire desteği X8-X8. Intel sistem ise daha pahalı ancak X8-x8 destekliyor.

  4)Performans Oyun Sistemi​
  Bu sistemde oyun performansını ama daha çok da keyfini yukarı çekiyoruz.

  - Resim Silinmiş.

  Performans sistemleri, her şeyin en iyisi/pahalısı mantığıyla kurulmadı ama buna rağmen fiyatı uçuk.

  Intel'de elbette performans tacını elinde bulunduran Core i7'yi seçtik. Bu sistemde fiyata önem vermiyoruz. Mantıklı bir açıklamamız olması yeterli. Bana en hızlısı gerek diyenler için tek seçim Core i7. 6GB belleği olması, üç kanalı da doldurmamızdan kaynaklanıyor.

  3 GHz hızındaki Phenom II 940 işlemciler ise 3.7 - 3.8 GHz gibi hızlara çıkıyor. AMD'nin avantajı, üst seviye de olsa Intel'den ucuz olması.

  5)Ofis / Internet / Multimedya Sistemleri​

  Ofis bilgisayarı denince akla hemen Word ve Excel gelir. Bu iki uygulama adeta ofis kelimesinin eş anlamı oldu. Ofiste sadece bu programlar kullanılmaz tabii ama ofis uygulaması denince sistemi zorlamayan basit uygulamalar geliyor akla. O nedenle biz de bunu düşünerek "iş amaçlı" sistem tavsiyelerinde bulunacağız. Ancak bu sistemleri sadece ofis sistemi olarak düşünmeyin; oyun hariç tüm işleriniz için (HD içerik izleme dahil) multimedya tabanlı bir sistem olarak kullanabilirsiniz.

  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017