Küçük çocuk,annesine geldi ve ona kağıdı uzattı.
annesi ellerini önlüğüne kuruladıktan sonra kağıdı okumaya başladı:

çimleri biçtigim için 5 dolar
bu hafta odamı temizlediğim çin 1 dolar
alışverişe gittigim için 50 sent
çöpü attıgım için 1 dolar
iyi bir karne getirdigim için 5 dolar
küçük kardeşime baktıgım için 25 sent
bahçeyi temizledigim için 2 dolar
---

Toplam borç 14 dolar 75 sent

Annesi umutla kendisine bakan ogluna döndü. eline bir kalem aldı,kagıdın arka yüzünü çevirdi ve
şunları yazdı:

Seni 9 ay karnımda taşıdım : bedava,
hasta oldugunda başını bekledim,elimden geleni yaptım, senin için dua ettim: bedava,
yıllar boyu degişik nedenlerle senin için göz yaşı döktüm: bedava,
senin için geceler boyu kaygı duyup,uykusuz kaldım: bedava,
oyuncaklarını topladım,yemegini hazırladım,giysilerini yıkadım,ütüledim: bedava yavrum,
ve bunların hepsini topladıgın zaman gercek sevginin bedelinin olmadıgını görürsün. bedavadır
çünkü.

Çocuk, annesinin yazdıklarını okuyunca gözleri doldu. annesine baktı ve " annecigim ,seni
seviyorum." dedi. sonra annesinin elinden kalemi aldı ve kagıda büyük harflerle sunları yazdı:

"Hepsi Ödenmiştir!"

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
daha önceden de okumuştum ama tekrar tekrar okusamda tüylerim diken diken oluyor çok tatlı hikaye Wink

sadece eğLence arasında ufak ufak hayatLa iLgiLi gerçekLer enjekte etmeye çaLışıyorum.. Wink

GooD_D3wiL demiş ki:
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad annelerin hakkı hiç bir zaman ödenmez Crying or Very sad
Çok güzel dedin "kesin ve emin" ALLAH onlara sağlık sıhhat versin başımızdan eksik etmesin...Amin...

Yukarı Alt